امام جمعه ربط سردشت
رفتار وحشیانه داعشی‌ها در حمله به مسجد قندهار افغانستان ، نقشه اسرائیلی است
ماموستا عثمان یوسفی اظهار داشت: بی‌تردید رفتار وحشیانه داعشی‌ها در حمله به مسجد قندهار افغانستان به شکل هدفمند و زنجیره‌ای، نوعی حمله به وحدت ملی، مذهبی و سیاسی و نقشه اسرائیلی به شمار می‌رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی، ماموستا عثمان یوسفی امام جمعه ربط سردشت در گفت‌وگو با رابط خبری ما با اشاره به حمله داعشی‌ها به مسجد قندهار افغانستان اظهار داشت: بار دیگر دشمنان دین، قرآن، اسلام و اخلاق مقاصد خباثت آمیز خود را با ریختن خون پاک و مقدس بهترین انسان‌های زمین و فرشتگان خاکی به نمایش گذاشتند و این حرکات وحشیانه ریشه در حرکات کثیف داعشی‌ها و رژیم غاصب صهیونیستی دارد.

وی تصریح کرد: این حرکت‌های بزدلانه یکی از توطئه‌های تفرقه‌انگیز دشمنان دین  و اخلاق و اسلام بوده و مسلمانان لازم است که تحت تاثیر حرکت دشمنان اسلام قرار نگیرند.

امام جمعه ربط سردشت تاکید کرد: برادران اهل تشیع و تسنن باید ید واحده باشند و یکپارچگی خود را حفظ کنند؛ بی‌تردید این حرکات وحشیانه را که منشأ آن خشونت و افراطی‌گری داعشی است محکوم بوده و این حرکت یک حرکت ظالمانه و سبع مآب است که جمعی از برادران در مسجد قندهار افغانستان به شهادت رسیدند.

وی افزود: باید دشمنان دین و وحدت بدانند که اسلام دین سلم، صلح و آرامش و امنیت است و مردم افغانستان حق زندگی و عبادت و نیایش را در کمال آسایش دارند.

ماموستا یوسفی گفت: این عمل قبیح و افراطی‌گری داعشی به دور از دین اسلام است و توطئه صهیونیستی برای تفرقه‌اندازی به شمار می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: بی‌تردید این رفتار وحشیانه هدفمند و زنجیره‌ای به مساجد و اماکن مذهبی و نمازگزاران حمله به وحدت ملی، مذهبی و سیاسی و نقشه اسرائیلی به شمار می‌رود.

انتهای پیام

 

فهرست