امام جمعه و جماعت الواج ارومیه
روز قدس، روز هم صدایی مسلمانان درباره فلسطین مظلوم است
ماموستا جاسم پدرود اظهار داشت: روز قدس، روز خیزش و اتحاد مسلمانان جهان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و یادگار ماندگار  امام راحل (ره) بنیان گذار کبیر جمهوری اسلامی ایران در راستای زنده نگه داشتن روحیه ظلم ستیزی در مقابل استکبار و استبداد است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ امام جمعه و جماعت مسجد الواج ارومیه به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس و حمایت از ملت مظلوم فلسطین بیانیه ای صادر نمود.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

روز قدس، روز خیزش و اتحاد مسلمانان جهان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و یادگار ماندگار  امام راحل (ره) بنیان گذار کبیر جمهوری اسلامی ایران در راستای زنده نگه داشتن روحیه ظلم ستیزی در مقابل استکبار و استبداد است.

آخرین جمعه در ماه مبارک رمضان  روز قدس است  روزی که با ابتکار هوشمندانه امام همچون حلقه‌ی وصلی برای همصدائی مسلمانان درباره‌ی قدس شریف و فلسطین مظلوم تعیین شد. ملتها از روز قدس استقبال کردند و آن را همچون نخستین کار واجب یعنی برافراشته نگهداشتن پرچم آزادی فلسطین گرامی داشتند.

سیاست عمده‌ی استکبار و صهیونیسم ، کمرنگ کردن مسأله‌ی فلسطین در ذهنیت جوامع مسلمان و به سمت فراموشی راندن آن است.

مجرم اصلی فاجعه غصب فلسطین، دولتهای غربی و سیاستهای شیطانی آنها بود. آن روزی که دولتهای فاتح جنگ اول جهانی، نیاز به یک پایگاه امن در قلب این منطقه را برای تضمین سلطه‌ی دائمی خود بیش از پیش احساس کردند. انگلیس از سالها پیش از آن با طرح بالفور زمینه را آماده کرده و با همفکری مستکبران دیگر  یهودی بدعتی به نام صهیونیسم را مهیای نقش‌آفرینی کرده بود.

امروز دنیا یک به یک تعداد قربانیان کرونا را در سراسر جهان می‌شمارد، امّا هیچ کس نپرسیده و نمیپرسد قاتل و مسئول صدها هزار شهید و اسیر و مفقود در کشورهایی که آمریکا و اروپا در آن آتش جنگ را روشن کرده‌اند کیست؟

سازمان به اصطلاح ملل به وظیفه‌ی خود عمل نمیکند و نهادهای به اصطلاح حقوق بشری مُرده‌اند. شعار «دفاع از حقوق کودک و زن» شامل کودکان و زنان مظلوم فلسطین نمیشود

روز قدس، روز هم صدایی مسلمانان درباره فلسطین مظلوم است.

جاسم پردود

امام جمعه و جماعت الواج ارومیه

انتهای پیام

فهرست