مدیر مرکز اسلامی آذربایجان غربی
روز مباهله روز شکست مسیحیان نجران و روز حقانیت اسلام است
حجت الاسلام فعال آذر اظهار داشت:سلمانان بایستی با تمسک به این روز مبارک به نقطه مشترکی چون اهل بیت (ع) پیامبر(ص) در وحدت و تقریب بین یکدیگر تلاش نمایند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ‍آذربایجان غربی ؛ به همت معاونت فرهنگی و امور اجتماعی مرکز اسلامی آذربایجان غربی ، محفل انس با قرآن ، بمناسبت روز مباهله با هماهنگی قبلی در مسجد روستای میاوق ارومیه برگزار گردید .

به گفته حجت الاسلام اسماعیلی این محفل نورانی با حضور تعدادی از روحانیون اهل سنت، دانش آموختگان قرآنی کانون فرهنگی مسجد ، شوراهای اسلامی روستا وهئیت امنای مسجد و اهالی و ساکنین روستا بر گزار گردید.

در ابتدای این مراسم عبدالواحد یوسف زاده از طلاب قاری ممتاز استان و کشور با قرائت آیات مرتبط با مباهله و تشویق حاضرین را به فیض رساندند.

در ادامه مراسم پس از خیر مقدم گویی امام جمعه و جماعت مسجد محمد رسول الله (ص) روستای میاوق ،

حجت الاسلام والمسلمین فعال آذر ضمن خیر مقدم گویی به حاضرین و با استناد به آیه (۶) سوره مبارکه آل عمران (( فمن حاجک فیه من بعدما جاءک من العلم ……. ))به تشریح مسئله مهم مباهله پرداخت.

وی با توضیح و تفسیر آیه شریفه مباهله افزود: روز مباهله روز شکست مسیحیان نجران و روز حقانیت اسلام است و مسلمانان بایستی با تمسک به این روز مبارک به نقطه مشترکی چون اهل بیت (ع) پیامبر(ص) در وحدت و تقریب بین یکدیگر تلاش نمایند.

مدیر مرکز اسلامی استان ضمن تبین مسئله کسب معرفت نسبت به شان نزول آیات نورانی قرآن خصوصا آیه مباهله همه را به تدبّر و تفکردر این آیات دعوت نمود.

حجت الاسلام فعال آذر در بخش دیگری در خصوص قرآن و برکات آن در جامعه انسانی اشاره کرد و گفت: بر اساس آیات قرآن و روایات ،قرآن شفای همه دردهاست و یگانه نسخه نجات بخش بشر از منجلاب فساد و فحشا وخسران دنیوی است.

وی در ادامه در خصوص ویژگی های قران کریم در جمله عدم تحریف قرآن و عدم توانایی بشر درآوردن مثلا آن به تعلیم و تعلم قرآن در زندگی و اثرات آن در فرزندان اشاره و با تاکید بر یادگیری قرآن نسبت به احیاء هر چه بیشتر معارف قرآن در خانواده ها تاکید داشتند.

انتهای پیام

 

فهرست