امام جماعت مسجد محمد رسول الله ارومیه
روز ولادت با سعادت بانوی فداکار و قهرمان کربلا مصادف با پنجم جمادی الاول می باشد
ماموستا عبدالواحدنخشی پور اظهار داشت: حضرت زینب (س) ضمن اینکه رسالت خود را در تبلیغ و حفظ نهضت حسینی به درستی انجام داد ، لحظه ای از پرستار بیمارکربلا غافل نشد و تا آخرین لحظات زندگی اش دَین خود را به رهبر و مکتب خود ادا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ به مناسبت ولادت خانم زینب (س) و روز پرستار طی گفتگو با ماموستا عبدالواحدنخشی پور امام جماعت مسجد محمد رسول الله پشت کشتارگاه شهرک ظفر شهرستان ارومیه ومدرس علوم دینی مدرسه علوم دینی شیخ شلتوت شهرستان ارومیه اظهار داشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله تبارک و تعالی (واحسنوا ان الله یحب المحسنین) سوره البقره آیه ۱۹۵

قال رسول الله علیه الصلاه والسلام :

(من قام علی مریض یوما ولیلهً بعثه الله مع ابراهیم الخلیل علیه السلام)

روز ولادت با سعادت بانوی فداکار و قهرمان کربلا مصادف با پنجم جمادی الاول می باشد.

ماموستا نخشی پور تصریح نمود: علت نامگذاری این روز که حضرت زینب پرستارمصیبت زدگان اهل بیت و امام زمانش حضرت زین العابدین علیه السلام بوده است و ضمن اینکه رسالت خود را در تبلیغ و حفظ نهضت حسینی به درستی انجام داد ، لحظه ای از پرستار بیمارکربلا غافل نشد و تا آخرین لحظات زندگی اش دَین خود را به رهبر و مکتب خود ادا کرد.

وی در ادامه افزود: در این روز ازتمامی پرستاران زحمتکش و ایثارگر تجلیل می شود پرستارانی که حضرت زینب کبری (س) را الگو بارز زندگی خود قرار داده اند. با توجه به اینکه سالروز ولادت حضرت زینب کبری(س) بعنوان روز پرستار می باشد، ادای احترام به پرستارانی است که مهربانی شان مرهمی برای بیماران، وتلاش شان،وسیله ای برای بازگشت مجدد نعمت بزرگ سلامتی به آنان است.

اینجانب ضمن تبریک میلاد با سعادت الگوی صبر و عشق و ایثار، حضرت زینب سلام الله علیها به محضر تمامی پرستاران و سفیران سلامت که در راستای پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا سعی و تلاش می کنند و نقش برجسته داشته اند

بدینوسیله مراتب تقدیر و تشکرخود را از زحمات و تلاش های ارزنده این قشر را ابراز نموده، توفیق و ارتقاء روزافزون مقام و منزلت همه پرستاران زحمتکش را از درگاه خداوند منان مسالت دارم.

انتهای پیام

فهرست