نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه
روش و منش شهدای دولت باید الگو و سرمشق تمامی دولتمردان باشد
سیدمهدی قریشی اظهار داشت: آخرین سال دولت بسیار مهم است و نباید دولت در این یک سال باقی مانده از انجام وظایف خود سست شوند بلکه باید تا آخرین ساعات با قدرت به مردم خدمت کرده و رضایت خداوند را جلب نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در برنامه میعادگاه آدینه ۷ شهریور ماه ۹۹ اظهار داشت: ایام مصادف با هفته دولت و ایام شهادت شهیدان رجایی و باهنر است لذا لازم است در این ایام نام و یاد شهدای دولت گرامی داشته شوند و روش و منش این شهداء باید برای تمامی دولتمردان الگو و سرمشق باشد.

امام جمعه ارومیه افزود: مقام معظم رهبری در سخنرانی که در هفته دولت بصورت کنفرانس برگزار شد هفته دولت را فرصتی برای ارائه گزارشی از خدماتی که دولت انجام داده یا انجام نداده دانستند و این ایام را بهترین فرصت برای نقد دولت توسط خود دولت است خواندند و این نوع نقد را قبل از نقد دیگران برای مردم خوشایند دانستند.

وی تصریح نمود: این نوع نقد مصداق توصیه ائمه اطهار به مردم نسبت به حساب کشیدن از نفس قبل از آنکه ملائکه الهی از انسان حساب بگیرند است لذا دولت محترم در این هفته گزارشی از عملکرد خود نسبت به اموری که انجام داده و یا وعده داده بودند ولی انجام نداده اند به مردم ارائه نمایند.

آخرین سال دولت بسیار مهم است و نباید دولت در این یک سال باقی مانده از انجام وظایف خود سست شوند بلکه باید تا آخرین ساعات با قدرت به مردم خدمت کرده و رضایت خداوند را جلب نمایند.

امام جمعه ارومیه اظهار داشت : فرصت خدمت ، یکی از نعمات خداوند برای کسانی که در نظام جمهوری اسلامی مسئولیتی را عهده دارند است لذا مدیران و مسئولین تا امکان خدمت فراهم است مشکلات مردم را حل کرده و به مردم خدمت کنند تا به این وسیله رضایت خداوند را نسبت به خود جلب کند.

دولت باید از خود یادگار نیکی برای دولت بعد به یادگار بگذارد، بعضی از طرح هایی که دولت نمی تواند تا پایان کار خود اتمام کند را می تواند با فراهم کردن مقدمات کار برای دولت بعدی به یادگار بگذارد.

وی تصریح نمود: اصلاح نظام بانکی، مالیاتی و بودجه از جمله مواردی است که دولت فعلی در یک سال باقی مانده می تواند با ریل گذاری صحیح در این زمینه آن را برای دولت بعدی به یادگار بگذارد.

تولید کلید اصلی حل مشکلات کشور است و دولت باید در سال جهش تولید تلاش کند تا موانع تولید در کشور را از بین ببرد لذا با جلوگیری از قاچاق و واردات بی رویه کالا می توان موانع تولید را از بین برد.

نماینده ولی فقیه در استان خاطر نشان کرد: لازم است مسئولین و مدیران استانی در استان کمیته رفع موانع تولید در استان ایجاد کنند و تلاش کنند موانع تولید را در استان برطرف نمایند و در مسئله جهش تولید نیز کمیته ای تشکیل دهد و ظرفیت استان را برای ایجاد جهش در تولید بررسی و مدیریت نمایند.

سید مهدی قریشی اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در سخنان خود به دولت کرد و گفت: دولت خود را از وابسطه کردن مباحث اقتصادی و معیشتی مردم به مسائل خارج از کشور نهی نمودند لذا دولت محترم باید کشور را طوری مدیریت کنند که تحولات خارج از کشور، اقتصاد کشور را تغییر ندهد.

بنابه بیانات مقام معظم رهبری ایمان، علم و عدل سه محور اساسی در نظام جمهوری اسلامی است لذا نظام اسلامی باید براساس توحید و ایمان، علم و عدالت برنامه ریزی شود و وظیفه همه مدیران و مسئولین تقویت ایمان جامعه و پرداخت به مسئله علم و جاری و ساری کردن عدالت در جامعه است.

سید مهدی قریشی در ادامه افزود: مسئله بعدی حفظ وحدت و صمیمیت بین مسئولین است و زمانی کشور بسمت موفقیت حرکت می کند که تمامی قوا وحدت داشته باشند و با هم همکاری کنند.

انتهای پیام

فهرست