امام جمعه اهل سنت تکاب
روند همگرایی سیاسی و اقتصادی با صهیونیستها خیانت در امانت، خیانت به خدا و مسلمانان است
ماموستا یحیی اسماعیلی افزود: توافق همکاری میان امارات و رژیم صهیونیستی تنها طرح بازگشت به تثبیت طرح ذلت و خواری و پایمال کردن حقوق مشروعی است که قوانین بین المللی به آن اذعان کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ امام جمعه اهل سنت تکاب، ماموستا یحیی اسماعیلی طی گفتگو با رابط خبری ما، ضمن محکوم کردن جنایات رژیم اشغالگر قدس و حامیان غربی و منطقه‌ای آنان علیه مردم مظلوم فلسطین و پاره تن اسلام، اظهار داشت: مراحل عملی طرح “کمپ دیوید” در عادی سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی همچنان با سرعتی اهانت آمیز و ننگین ادامه دارد.

ماموستا اسماعیلی عادی سازی روابط با صهیونیست ها باعث پایمال شدن خون اعراب و مسلمانان و ادامه غصب زمین و مقدسات دانست و گفت: روند همگرایی سیاسی و اقتصادی با صهیونیستها خیانت در امانت، خیانت به خدا و مسلمانان و زیر پا گذاشتن فداکاریها در برابر افراط گرایب صهیونیستی، تجاوزهای مداوم آن و توطئه هایش علیه ملت عرب و مسلمان و تداوم نقض آشکار حقوق ملت فلسطین است.

وی اظهار داشت: توافق همکاری میان امارات و رژیم صهیونیستی تنها طرح بازگشت به تثبیت طرح ذلت و خواری و پایمال کردن حقوق مشروعی است که قوانین بین المللی به آن اذعان کرده است.

امام جمعه اهل سنت تکاب تصریح نمود: این اقدام که از امارات انتظار آن نمی رفت‌ مهر تاییدی بر طرح معامله قرن است که نقشه منطقه را به نفع رژیم صهیونیستی تغییر می دهد. این اقدام نقض مقررات اتحادیه عرب، سازمان همکاری اسلامی، جنبش عدم تعهد و سازمان های بین المللی است که حقوق ملت فلسطین بر سرزمینشان و پایتخت آن قدس شریف را به رسمیت شناخته اند.

وی در ادامه از کشورهای اسلامی و عربی خواست با این فروپاشی سیاسی عربی ابراز مخالفت کرده و برای متوقف کردن توافق تلاش کنند.

ماموستا اسماعیلی افزود: امروز زبان های باطل و دست هایی که یاری فلسطین را رها کرده و یکدیگر را علیه مساله فلسطین می فشارند، گسترش یافته است.

امام جمعه اهل سنت تکاب تصریح نمود: جامعه اهل سنت این اقدام شرم آور را محکوم می کند و از وجدان ملت امارات و وجدان ملت عربی و اسلامی می خواهد که در کنار حقوق ملت فلسطین بمانند، حقوقی که حاکمان امارات آن را به حساب مبارزه ، ملت فلسطین و حقوق تاریخی آنها به پلی برای رسیدن به اهداف آمریکایی خود تبدیل کرده اند.

ماموستا یحیی اسماعیلی در ادامه خواستار احیای آگاهی اسلامی برای نشان دادن ارزش های انسانی شد و از همه ملت ها و کشورهای عربی و اسلامی خواست با حاکمان امارات و هر که دستی برای دست دادن با دستان کثیف صهیونیست های اشغالگر دراز می کند قطع رابطه کنند.

انتهای پیام

فهرست