معاون عمرانی استانداری آذربایجان غربی
رونق روستاهای استان آذربایجان‌‌غربی سهم به‌سزایی در اشتغال‌زایی دارد
آیدین رحمانی  اظهار داشت: با توجه به اینکه روستاها مرکز تولیدات دامی، کشاورزی و صنایع‌دستی محسوب می‌شوند بنابراین رونق روستاها و تامین حداقل نیازها می‌تواند سهم عمده‌ای در اشتغال‌زایی داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی،آیدین رحمانی ، معاون عمرانی استانداری آذربایجان غربی طی گفتگو با رابط خبری ما اظهار داشت: روستاها مرکز تولیدات دامی، کشاورزی و صنایع‌دستی محسوب می‌شوند بنابراین رونق روستاها و تامین حداقل نیازها می‌تواند سهم عمده‌ای در اشتغال‌زایی داشته باشد و همچنین با بهسازی و مقاوم‌سازی و رونق روستاها علاوه بر ایجاد شغل برای روستائیان، از مهاجرت آنان جلوگیری به عمل می‌آید که حتی این‌موضوع دلیلی برای مهاجرت معکوس نیز می‌شود.

وی تصریح نمود: پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب هنوز برخی روستاهای استان همانند تکاب و چالدران و برخی از روستاهای این شهرستان‌ها محروم بوده و طی این مدت رونقی صورت نگرفته که در این راستا باید مسئولان کشوری و استانی برای محرومیت‌زدایی تلاش کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی با بیان اینکه طی چند سال اخیر در حوزه دهیاری‌ها نزدیک به ۵۰۰ میلیارد تومان کمک دولتی جهت اجرای پروانه‌های عمرانی در سطح استان هزینه شده است اظهارداشت: این اعتبار حدود دو هزار  روستا را شامل می‌شود.

آیدین رحمانی رضائیه افزود: همچنین در چند سال اخیر بیش از ۷۸۰ دستگاه ماشین آلات در حوزه عمرانی، خدماتی آتش‌نشانی به دهیاری‌های استان تخصیص یافته است.

وی تصریح کرد: در حوزه اشتغال پایدار در روستاها، بیش از ۴۵۰ میلیارد تومان از محل منابع صندوق توسعه ملی برای یک هزار و ۲۲۳ نفر شغل ایجاد شده است.

رحمانی رضائیه با بیان اینکه، در حوزه کشاورزی نیز شبکه‌های فرعی آبیاری زهکشی و آبیاری تحت فشار در روستاها احداث شده است، گفت: برای احداث این شبکه‌ها مبلغ یک هزار و ۴۸۸ میلیارد تومان از محل اعتبارات آب‌های مرزی تخصیص یافته است.

انتهای پیام

 

فهرست