نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
رژیم صهیونیستی نه تنها رژیمی غاصب بوده بلکه حرمت خانه خدا را نیز حفظ نمی‌کند
سید مهدی قریشی افزود: حدود 50 سال قبل تعدادی از یهودیان رژیم صهیونیستی مسجد الاقصی را آتش زدند لذا این روز را برای در خاطر ماندن جنایات این رژیم به عنوان روز مسجد نامگذاری کرده‌اند، یهودیان رژیم صهیونیستی با آتش زدن مسجد الاقصی به دنیا نشان داد که نه تنها رژیمی غاصب است بلکه حرمت و ارزش خانه خدا را نیز حفظ نمی‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در برنامه میعادگاه آدینه ۳۱ مرداد ماه ۹۹ گفت: رژیم صهیونیستی نه تنها رژیمی غاصب بوده بلکه حرمت خانه خدا را نیز با آتش زدن مسجد الاقصی حفظ نمی‌کند.

امام جمعه ارومیه اظهار داشت: حدود ۵۰ سال قبل تعدادی از یهودیان رژیم صهیونیستی مسجد الاقصی را آتش زدند لذا این روز را برای در خاطر ماندن جنایات این رژیم به عنوان روز مسجد نامگذاری کرده‌اند، یهودیان رژیم صهیونیستی با آتش زدن مسجد الاقصی به دنیا نشان داد که نه تنها رژیمی غاصب است بلکه حرمت و ارزش خانه خدا را نیز حفظ نمی‌کند.

سید مهدی قریشی افزود: اهمیت این روز از این جهت است که هم جنایات رژیم صهیونیستی در دنیا مطرح شود و هم اینکه مسلمین به مساجد اهمیت دهند و مشکلات و مسائل مساجد را مدنظر قرار داده و کیفیت اداره و تجهیز مساجد را بیشتر کرده تا مساجد رشد و تعالی یابند تا مساجد در طراز اسلام قرار بگیرند.

وی خاطر نشان کرد: مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی نمازهای جماعت را در مساجد اقامه کنند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی تصریح نمود: مساجد خانه‌های خداوند بروی زمین هستند و باید جایگاه آن‌ها حفظ شود لذا کسانی که امورات مساجد را برعهده می‌گیرند باید افراد ویژه‌ای بوده و با خودسازی و تذکیه نفس، تقوا و ایمان بیشتری نسبت به سایر مردم داشته باشند.

سید مهدی قریشی در ادامه تاکید کرد: مسئله‌ای که در ایام شیوع ویروس کرونا باید مدنظر قرار گیرد حضور مردم در مساجد است لذا لازم است در این ایام مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مساجد حضور داشته و نمازهای یومیه به جماعت برگزار شود.

انتهای پیام

فهرست