نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه
زندگی با محوریت تقوا از جمله سنت‌های مهم الهی در زندگی انسان است
سید مهدی قریشی افزود: مقام معظم رهبری بزرگترین چالش و مشکل کشور را مشکلات اقتصادی و فرهنگی بیان نموده‌اند لذا مسئولین سه قوه برای حل این مشکلات باید در عملکرد خود تجدید نظر نموده و با توجه به دستورات الهی عملکرد خود را براساس تقوا و خداترسی قرار دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مدارس علوم دینی اهل سنت استان آذربایجان غربی ، اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در برنامه میعادگاه آدینه ۱۳تیرماه  به شرح ذیل است:

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی ضمن تبریک ایام دهه کرامت به بیان اهمیت آگاهی انسان از سنت‌ها و روش‌های الهی و قرار دادن زندگی خود در مسیر این سنت‌ها پرداخت و گفت: انسان اگر مسیر زندگی خود را براساس سنت‌های الهی قرار دهد یقیناً از الطاف و نعمات الهی بهره‌مند خواهد شد

امام جمعه ارومیه اظهار داشت: زندگی با محوریت تقوا از جمله سنت‌های مهم الهی بوده که همیشه و در طول همه زمان‌ها ساری و جاری است و اگر کسی محور زندگی اجتماعی خود را براساس تقوا قرار دهد خداوند به زندگی او برکت خواهد داد.

وی در ادامه افزود: بنابه صریح فرمایش خداوند، هر کس در زندگی شخصی خود تقوا پیشه کند خداوند راه بیرون رفت از مشکلات را به او نشان داده و از جایی که فکر نمی‌کند به او روزی می‌دهد و او را پشتیبانی می‌کند.

تنها راه برون رفت از مشکلات در کشور اهتمام به مسئله تقوا است

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی در ادامه ضمن اشاره به روایتی از حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام تأکید کرد: هر کس در زندگی خود تقوا پیشه کند خداوند راه خروج از فتنه‌های روزگار را به او نشان داده و نورانیتی در وجود او ایجاد می‌کند که حق را از باطل تشخیص دهد لذا تنها راه برون رفت از مشکلات تقوا و خداترسی است.

وی در ادامه افزود: براساس این سنت الهی اگر در زندگی شخصی، اجتماعی و مدیریتی انسان مشکلاتی بوجود می‌آید مشکل از خود شخص بوده و لازم است روش و منش زندگی خود را تغییر داده و براساس آنچه خداوند دستور داده است زندگی نماید که در اینصورت مشکلات زندگی انسان حل خواهد شد.

سید مهدی قریشی تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی و فرهنگی کشور را اهتمام به مسئله تقوا و خداترسی عنوان کرد و گفت: مقام معظم رهبری بزرگترین چالش و مشکل کشور را مشکلات اقتصادی و فرهنگی بیان نموده‌اند لذا مسئولین سه قوه برای حل این مشکلات باید در عملکرد خود تجدید نظر نموده و با توجه به دستورات الهی عملکرد خود را براساس تقوا و خداترسی قرار دهند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: اگر نمایندگان مجلس، مسئولین دولت و قوه‌قضائیه محور عملکرد خود را براساس تقوای الهی قرار دهند خداوند آن‌ها را در تصویب قوانین درست یاری و مشکلات کشور را با دستان آن‌ها حل خواهد کرد و اگر مردم نیز براساس سنت‌های الهی زندگی خود را تغییر دهند خداوند تمامی مشکلات زندگی آن‌ها را حل خواهد کرد.

انتهای پیام

فهرست