شناسه خبر: 6356

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=6356

مدیر مرکز اسلامی آذربایجان غربی
زندگی عاقلانه و وحدت در گرو ارتباط عمیق با خداست
حجت الاسلام عسگر فعال آذر اظهار داشت: اگر زندگی عاقلانه داشته باشیم منجر به اتحاد خواهد شد که دین برای این موضوع سه مسئله رابطه با خدا، خویش و انسان را مطرح کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی،  حجت الاسلام عسگر فعال آذر، مدیر مرکز اسلامی آذربایجان غربی نشست مشترک اساتید و فرهیختگان اهل سنت و شیعه با موضوع راهکارهای علمی و عملی تقریب و تعامل فریقین مهاباد، اظهار کرد: اگر زندگی عاقلانه داشته باشیم منجر به اتحاد خواهد شد که دین برای این موضوع سه مسئله رابطه با خدا، خویش و انسان را مطرح کرده است.

وی افزود: از دلایل تکمیل شدن عقل انتظار خیر دیگران از او است و مردم از زیان زبان، قلم، چشم و ذهن او در امان باشند و مومن در صدد حیله برای کسی نیست زیرا دین اسلام آسیب زدن به دیگران را بسیار منع می‌کند.

مدیر مرکز اسلامی آذربایجان غربی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: انسان عاقل کارهای کوچک دیگران را بزرگ و ارزشمند می‌داند و عمل زیاد خود را هم در برابر افراد جامعه اندک می‌بیند و در برابر رفع مشکلات مردم با توجه به کسب رضایت الهی با روی گشاده گام برمی‌دارد.

وی ادامه داد: انسان باید در رفع مشکلات مردم پیشگام شده و دیگران را به لحاظ تقوا برتر از خود بداند زیرا ما در عالم شر محض نداریم و کسی که خداوند به او نعمت هستی داده حتما خیری در او بوده و ما باید جایگاه دیگران را بالاتر بدانیم.

انتهای پیام

فهرست