نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه
زندگی مشترک حضرت امیرالمومنین و فاطمه‌ زهرا ، بهترین الگوی برای زندگی مشترک است
سیدمهدی قریشی اظهار داشت: اول ماه ذیحجه برابر با سالروز ازدواج حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام و فاطمه‌زهرا سلام الله علیها است، ازدواج و زندگی که می‌تواند برای همه سرمشق و الگو باشد چرا که زندگی مشترک ایشان به شکلی بود که حضرت امیرالمومنین می‌فرمایند حتی یک بار هم فاطمه را آزرده نکرده و کاری که علاقه‌ای به آن نداشت بر او تحمیل نکردم و فاطمه نیز به هیچ وجه مخالف خواسته من عمل نکرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت استان آذربایجان غربی ، اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در برنامه میعادگاه آدینه ۲۷تیرماه  به شرح ذیل است: زندگی مشترک حضرت امیرالمومنین و فاطمه‌زهرا بهترین الگوی برای زندگی مشترک است

امام جمعه ارومیه تصریح نمود: آخر ماه ذیقعده برابر با شهادت حضرت امام جواد علیه‌السلام است، حضرت جوان‌ترین امام شیعیان است که در ۲۵ سالگی توسط معتصم عباسی به شهادت رسیدند، این روز را به تمامی مسلمین جهان تسلیت می‌گویم.

وی افزود: اول ماه ذیحجه برابر با سالروز ازدواج حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام و فاطمه‌زهرا سلام الله علیها است، ازدواج و زندگی که می‌تواند برای همه سرمشق و الگو باشد چرا که زندگی مشترک ایشان به شکلی بود که حضرت امیرالمومنین می‌فرمایند حتی یک بار هم فاطمه را آزرده نکرده و کاری که علاقه‌ای به آن نداشت بر او تحمیل نکردم و فاطمه نیز به هیچ وجه مخالف خواسته من عمل نکرد.

زندگی مشترک حضرت امیرالمومنین و فاطمه‌زهرا زندگی ساده‌ای بود که از زخارف دنیا چیزی نداشت اما پر از معنویت، انس و مهربانی بود.

سید مهدی قریشی اظهار داشت: نهاد خانواده نهاد ارزشمند و از آیات خداوند است باید قدر این نعمت الهی را دانسته و در این راه بهترین الگو و سرمشق برای انسان زندگی مشترک حضرت امیرالمومنین و فاطمه‌زهرا است.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه گفت: ماه ذیحجه ماه عبادت، تعبد و تعجد است

وی اظهار داشت: ذیحجه ماه عبادت، تعبد و تعجد است هر کس روز اول این ماه را روزه بگیرد خداوند ثواب هشتاد ماه روزه را به انسان می‌دهد و اگر نه روز اول آن را روزه بگیرد مانند آن است که کل عمر خود را روزه گرفته است.

نماز دهه اول ذیحجه نیز ثواب بسیاری دارد که هر کس آن را بخواند خداوند او را در ثواب حجاج شریک می‌کند لذا در این شرایطی که به خاطر ویروس کرونا امکان حج فراهم نیست انسان می‌تواند با خواندن این نماز در ثواب حجاج شریک شود.

انتهای پیام

 

فهرست