امام جمعه پیرانشهر
زیاده روی در مصرف و نبود قناعت ، مشکل بزرگ اجتماعی امروز است
ماموستا مصطفی محمودی اظهار داشت: انصار مدینه هر چند تعداد زیادی فقیر هم بودند ولی دارائی خود را با مهاجرین تقسیم و به آنچه برایشان باقی مانده قناعت و مهاجرین را برای رضایت پروردگار شریک مال و دارائی خود کردند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز عبادی ، سیاسی جمعه این هفته با رعایت پروتکول های بهداشتی  و با حضور کارکنان بهداشت برای انجام تب سنجی نماز گزاران به امامت حاج ماموستا دکتر مصطفی محمودی امام جمعه محترم شهرستان برگزار که در ابتدا ضمن توصیه نفس خود و نماز گزاران به تقوی و پرهیز از گناه با استناد به آیات کلام الله مجید و احادیث پیامبر گرامی اسلام (ص) به قناعت اشاره کرد و گفت: قناعت امری بسیار مهم در زندگی بشری برای داشتن زندگی سالم و به دور از حساسیت است و انسان را بی نیاز می کند.

وی اکتفا به آنچه که خداوند نصیب انسان نموده در مصرف خوراک ، لباس و ساختمان و ……. را از داشتن قناعت برشمرد و افزود: زیاده روی در مصرف و نبود قناعت در بین جامعه مشکل بزرگ اجتماعی امروز است .

ماموستا محمودی پیمان اخوت و برادری بین مهاجرین و انصار در مدینه توسط پیامبر (ص) مهمترین اخلاق انصار از باب قناعت توصیف و اظهار داشت: انصار مدینه هر چند تعداد زیادی فقیر هم بودند ولی دارائی خود را با مهاجرین تقسیم و به آنچه برایشان باقی مانده قناعت و مهاجرین را برای رضایت پروردگار شریک مال و دارائی خود کردند .

خطیب نماز جمعه با ترجمه حدیثی از پیامبر اکرم (ص) گفت: ثروتمندی به مال و دارائی زیاد نیست بلکه به داشتن نفسی قانع و شکر گزار است .

وی عزت ، پاکدامنی ، تحکیم و تثبیت خانواده را از داشتن قناعت و توجه به افراد ضعیف ، ریشه کن کردن حرص و طمع و یادآوری مرگ و عدم غفلت از آن را از پیدا شدن قناعت در وجود انسان دانست و افزود: امیدوارم ما مسلمانان مخصوصا شما نماز گزاران قناعت را در وجود خود و خانواده تان تقویت تا از مشکلات اجتماعی به دور باشید .

نمازجمعه با صلوات بر محمد (ص) و آل محمد (ص) وآرزوی طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری و پیروزی مسلمانان در سراسر جهان و نابودی دنیای کفر به پایان رسید .

انتهای پیام

فهرست