شناسه خبر: 3190

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=3190

 امام جمعه موقت شاهین دژ
 زینت انسان ایمان اوست
 ماموستا حسین محمد کیا اظهار داشت: ایمان انسان است که او را از گناه باز می دارد و به مردم کمک میکند و صله رحم بجا می آورد و نسبت به مردم گذشت دارد و ارزش انسان درچنین چیزها است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز عبادی ، سیاسی جمعه اهل سنت این هفته شاهین دژ با رعایت پروتکول های بهداشتی با امامت ماموستا حسین محمد کیا  ؛ امام جمعه موقت شاهین دژ برگزار گردید.

وی ضمن حمد و ثنای خداوند و صلاه و سلام به پیامبر اسلام  (ص) و آل واصحاب آن حضرت گفت: ای انسان تو موجودی هستی که تمام حرکات و سکناتت بسوی خدا است و هر چه تلاش کنی به نتیجه آن خواهی رسید و انسان مسلمان به این ایمان دارد که تمام کارهای که انجام داده از خوب و بد در قیامت خواهد دید و آیا ما خود را برای چنیین روزی آماده کردیم ، وقتی انسان یقین داشته باشد که نتیجه تمام کارهایش را در قیامت خواهد دید تلاش  بیشتری میکند درکدام مکتب فکری چنین چیزی وجود دارد و چون مکتبهای فکری چیزی برای تضمین آینده انسان نداشتند ازبین رفتند.

خطیب جمعه افزود: اگر بخواهیم تعریفی برای انسان داشته باشیم باید گفت تلاش برای رسیدن به اوج شخصیت انسانی وملاقات با خداوند حکیم است و خداوند تمام چیزهای که به انسان داده برای تشخیص خوبی ها و تلاش برای رسیدن به آن است.

امام جمعه موقت تصریح نمود: کسانی که با اخلاص هستند هر عملی که انجام دهند خداوند چند برابر آن را در قیامت به آنان خواهد داد و حتی شیطان نیز نمیتواند آنان را از راه خدا دور کند.

خطیب جمعه در ادامه افزود: زینت انسان ایمان اوست و این ایمان انسان است که او را از گناه باز می دارد و به مردم کمک میکند و صله رحم بجا می آورد و نسبت به مردم گذشت دارد و ارزش انسان درچنین چیزها است.

انتهای پیام

فهرست