مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌غربی
سالانه ۱۳ هزار واحد مسکن روستایی استان مقاوم‌سازی می‌شوند
محمود بدلی اظهار داشت: در حال حاضر نیز بیش از 91 هزار نفر عملیات مقاوم سازی خود را آغاز کرده‌اند و اکنون نیز 87 هزار  و500 واحد مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی، محمود بدلی ، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌غربی طی گفتگو با رابط خبری ما اظهار داشت: سالانه ۱۳ هزار واحد مسکن روستایی استان مقاوم‌سازی می‌شوند

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه ۱۰۷ هزار نفر متقاضی استان برای مقاوم‌‌سازی مسکن روستایی با درخواست تسهیلات به بانک‌های عامل  معرفی شده اند، اظهار داشت: از این تعداد متقاضی ۹۷ هزار نفر در بانک‌های عامل موفق به عقد قرارداد شده‌اند.

محمود بدلی افزود: در حال حاضر نیز بیش از ۹۱ هزار نفر عملیات مقاوم سازی خود را آغاز کرده‌اند و اکنون نیز ۸۷ هزار  و۵۰۰ واحد مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه مقرر شده سالانه ۱۳ هزار واحد مسکن روستایی استان با حمایت این نهاد مقاوم سازی شود، عنوان کرد: امسال یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان  اعتبار برای مقام‌سازی مساکن روستایی مصوب شده و تاکنون بیش از ۸۵۰ میلیارد تومان از آن تخصیص داده شده است.

بدلی با بیان اینکه در ماه‌های گذشته سقف وام بهسازی مسکن روستایی ۵۰ میلیون تومان بود، خاطرنشان کرد: سقف تسهیلات این بخش به یک میلیارد ریال با کارمزد پنج درصد و دوران ساخت و  بازپرداخت ۲۰ ساله افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر  ۲۵۸ هزار ۴۴۵ واحد مسکونی در دو هزار و ۷۲۵ آبادی بالای چهار خانوار در استان وجود دارد و امیدواریم که با تلاش مسئولان و مردم، فرهنگ مقاوم‌سازی و استفاده از تسهیلات در بین روستاییان رواج پیدا کند.

انتهای پیام

 

فهرست