نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
سالروز ولادت حضرت زینب بهترین روز برای گرامیداشت مقام شامخ پرستاران در ایران اسلامی است
حجت الاسلام سید مهدی قریشی اظهار داشت: بر اساس آیات قرآن کریم و روایات معصومین پرستاری و رسیدگی به مشکلات بیمار برای بهبودی او بسیار مورد تأکید خداوند متعال بوده و باعث پاک شدن گناهان و ثواب الهی می شود فلذا همه پرستاران عزیز باید قدر توفیق الهی را بدانند ودر این مسیر همه تلاش خود را بکار ببرند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی ظهر دیروز در دیدار مسئولین سازمان نظام پرستاری استان آذربایجان غربی ضمن تبریک روز پرستار و قدردانی از زحمات همه پرستاران گفت : سالروز ولادت حضرت زینب کبری سلام الله علیها بهترین روز برای گرامیداشت مقام شامخ پرستاران در ایران اسلامی است و همه مردم و ما قدردان تلاش های مجاهدانه همه پرستاران عزیز هستیم و این روز فرخنده را تبریک میگوییم.

وی در ادامه سخنان خود گفت : کار پرستاری کار بسیار پر زحمت و پر مسئولیتی است و تیمار بیماران در طول شبانه روز ایثار و مجاهدتی عمیق می طلبد که شیوع ویروس کرونا نقش زحمات شبانه روزی پرستاران را در مراکز درمانی و در بین مردم بیش از پیش نمایان ساخت فلذا تجلیل از این زحمات وظیفه همه مردم و مسئولین است که باید به نحو مطلوب این مهم حاصل شود.

امام جمعه ارومیه در ادامه سخنان خود به مشکلات مطرح شده پرستاران نیز اشاره کرده و خاطر نشان کرد : مشکلات استخدامی و تدوین نظام جامع رتبه بندی کادر درمانی در کشور بسیار ضروری بوده و به تصریح مقام معظم رهبری باید جایگاه زحمات همه کادر درمانی و بویژه پرستاران عزیز بخوبی حفظ و تقویت شود تا انگیزه خدمت و تلاش بیشتر در این مسیر تداوم داشته باشد.

وی در خصوص پیگیری های مستمر برای بهبود شرایط جامعه پر افتخار پرستاری در استان اشاره کرده و ابراز امیدواری کرد: با پیگیری های صورت گرفته امیدواریم تلاش زحمات همه پرستاران بخوبی جبران شده و شرایط مطلوب تری برای این قشر زحمت کش و فداکار فراهم شود.

نماینده ولی فقیه در استان در پایان سخنان خود با اشاره به روایتی از معصومین (ع) افزود : بر اساس آیات قرآن کریم و روایات معصومین پرستاری و رسیدگی به مشکلات بیمار برای بهبودی او بسیار مورد تأکید خداوند متعال بوده و باعث پاک شدن گناهان و ثواب الهی می شود فلذا همه پرستاران عزیز باید قدر توفیق الهی را بدانند ودر این مسیر همه تلاش خود را بکار ببرند .

در انتهای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی با اهدای یک جلد کلام الله مجید از زحمات پرستاران قدردانی کرده و برای آنان آرزوی توفیق و سلامتی کردند.

انتهای پیام

فهرست