نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه
سردار سلیمانی به عنوان قهرمان ملی و قهرمان جهان اسلام مطرح است
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی اظهار داشت: انتظار می‌رود مسئولین بیانات مقام معظم رهبری را گوش داده و به آن عمل نمایند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در برنامه میعادگاه آدینه ۲۸ آذر  ماه ۹۹ اظهار داشت: مقام معظم رهبری در دیدار با خانواده سردار سلیمانی از مقام سردار شهید سلیمانی تقدیر کرده و به عظمت شخصیتی او اشاره کرده و او را مظهر مقاومت، شجاعدت، دیانت، بردباری، معنویت و قهرمان ملی و قهرمان جهان اسلام معرفی کردند.

سردار سلیمانی به عنوان قهرمان جهان اسلام مطرح است چرا که نتواست در عالم اسلام با داعش و تکفیری‌ها مبارزه کرده و مقابل آن‌ها بایستد.

وظیفه همه مخصوصاً مسئولین تقویت قدرت اقتصادی، سیاسی، علمی و فناوری کشور است

مقام معظم رهبری در این دیدار به بیان توصیه‌هایی به مردم و مسئولین پرداختند و تأکید کردند که باید دولت، مسئولین و ملت در مباحث اقتصادی، علمی و فناوری قوی و قدرتمند باشند چرا که اگر جمهوری اسلامی در مباحث مختلف قدرت نداشته باشد یقیناً دشمنان به کشور طمع کرده و اجازه زندگی راحت و با آرامش را به مردم نخواهند داد لذا وظیفه همه مخصوصاً مسئولین این است که در عرصه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، علمی و فناوری، قدرت و قوت کشور را افزایش دهند.

مسئولین باید با اعتماد به خداوند و ظرفیت داخلی به درستی در مقابل دشمن بدعهد و ظالم عمل نمایند

مسئله دیگری که مقام معظم رهبری مطرح فرمودند لزوم عدم اعتماد به دشمن است و در مقابل آمریکا به صراحتاً فرمودند که هر کس در آمریکا به ریاست جمهوری رسیده است با ایرانیان دشمنی کرده چرا که همه سیاستمداران آمریکا ظالم و ستمگر هستند و نباید به آن‌ها اعتماد کرد.

در مورد سه کشور اروپایی نیز فرمودند که آن‌ها تماماً با لئامت، پستی و بدعهدی با ایرانیان رفتار کردند و سخنان آن‌ها قابل اعتماد نبوده و انسان نباید به آن‌ها اعتماد کند لذا ما باید به خداوند و به ظرفیت‌های داخلی اعتماد داشته و مسئولین باید به درستی در مقابل دشمن عمل نمایند.

مسئولین باید در رفتارهای خود بازنگری کرده و با مذاکره اختلافات بین خود را حل کنند

مسئله بعدی تأکید بر لزوم حفظ اتحاد ملی است چرا که ملت در بسیاری از موارد یک‌صدا و متحد هستند اما هنر مسئولین شکستن این اتحاد است و این به نوعی برای مسئولین تذکر و کارت قرمز است لذا مسئولین باید در رفتارهای خود کاملاً بازنگری کنند.

مقام معظم رهبری فرمودند چگونه برخی از مسئولین می‌خواهند در مقابل دشمن مذاکره کنند در صورتی که نمی‌توانند اختلافات بین خود را کنار گذاشته و در داخل کشور با یکدیگر متحد باشند لذا مسئولین سه قوه باید با مذاکره اختلافات موجود را حل کنند.

خنثی کردن تحریم بر رفع تحریم مقدم است لذا باید تمام فکر مسئولین بر خنثی کردن تحریم‌ها باشد

مسئله دیگری که مقام معظم رهبری به آن پرداختند خنثی کردن یا رفع تحریم است و فرمودند که رفع تحریم در دستان دشمن است اما خنثی کردن آن در دست ما است لذا خنثی کردن تحریم مقدم بر رفع تحریم است و باید تمام فکر مسئولین بر خنثی کردن تحریم‌ها باشد.

انتظار می‌رود مسئولین بیانات مقام معظم رهبری را گوش داده و به آن عمل نمایند

حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام می‌فرمایند سخنان من سخنانی شفا دهنده است اما به شرطی که به قلبی برسد که در آن اثر گذار باشد لذا انتظار می‌رود مسئولین بیانات مقام معظم رهبری را گوش داده و به آن عمل نمایند.

انتهای پیام

 

فهرست