امام جمعه اهل سنت ارومیه
سعادت دنیا و آخرت بشریت در حال حاضر پناه بردن به قرآن است
ماموستا مامد کلشی نژاد اظهار داشت:خانواده ها اهتمام بیشتری به تلاوت قرآن در محیط خانه و خانواده داشته باشند و فرزندان خود را با قرآن و مسجد مانوس نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ‍آذربایجان غربی ؛ به همت معاونت فرهنگی و امور اجتماعی مرکز اسلامی آذربایجان غربی ، محفل انس با قرآن ، بمناسبت روز مباهله با هماهنگی قبلی در مسجد روستای میاوق ارومیه برگزار گردید .

امام جمعه اهل سنت ارومیه با تقدیر از بانیان  برگزاری این محفل انس با قرآن در مسجد روستای میاوق خواستار برگزاری این مراسمات از سوی روحانیون و مسئولین در مساجد شدند،

ماموستا مامد کلشی نژاد در خصوص حدیث (( خیرکم من تعلّم القرآن و عملّه)) مطالبی را بیان و تاکید داشت: خانواده ها اهتمام بیشتری به تلاوت قرآن در محیط خانه و خانواده داشته باشند و فرزندان خود را با قرآن و مسجد مانوس نمایند.

کلشی نژاد در ادامه ضمن اشاره به این که سعادت دنیا و آخرت بشریت در حال حاضر پناه بردن به قرآن است ، افزود: کرامت انسانی در حال حاضر روز به روز قهقرا می رود.

وی در پایان ضمن بیان این که بشریت روز به روز از معنویت دور می شود به قرآن بعنوان تنها نسخه نجات بخش بشر اشاره کرد.

در ادامه مراسم حجت الاسلام اسماعیلی ضمن تشکر از همکاری هیت امناء و امام جمعه و جماعت  مسجد روستای محمد رسول الله (ص) میاوق در جریان برگزاری این محفل انس با قرآن ، هدف از برگزاری چینن جلساتی ، انس بیشتر مردم  با قرآن ، تدبر و تفکر در این آیات نورانی و اشاعه فرهنگ قرآنی در جامعه عنوان کرد.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی مرکز اسلامی استان ضمن اشاره به برگزاری چینن محافلی در سراسر استان در خصوص اقدامات قرآنی و برگزاری کلاسهای آموزش قرآن در مساجد اهل سنت در ایام تابستان توسط این معاونت اشاره نمود.

وی در ادامه در خصوص بهره مندی از فیوضات قرآن در کسب سعادت دنیا و آخرت و این که نقطه مشترک همه مسلمانان بر اساس آیه اعتصام (( واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لا تفرقوا  )) اهل بیت پیامبر (ص) و قرآن می باشد افزود: بایستی همه با تمسک به قرآن راه سعادت دنیوی و اخروی خود را تضمین نمایند.

اسماعیلی در خصوص اهمیت روز مباهله  مطالبی را ایراد و این روز را روز برتری و حقانیت اسلام بر دیگر ادیان الهی دانستند.

در پایان مراسم ضمن اجرای مسابقه فرهنگی به دانش آموزان کلاس قرآن روستا که اعم از دختران و پسران بودند هدایای به رسم یاد بود اهداء گردید.

انتهای پیام

 

فهرست