شناسه خبر: 5348

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=5348

استاندارآذربایجان غربی
سلماس یکی از محرومترین شهرهای استان است
شهریاری اظهار داشت: سلماس علی رغم داشتن ۸۵ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه از نعمت مرز بی بهره است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی، به منظور بررسی مسائل و مشکلات و اولویت بندی تکمیل طرح های نیمه تمام شهرستان سلماس استاندار و جمعی از مدیران کل دستگاه های اداری استان در شهرستان سلماس شورای اداری برگزار کردند.

استاندارآذربایجان غربی در جلسه شورای اداری استان در سلماس ، با اشاره به تلاش های انجام شده از سوی مدیران اجرایی برای توسعه و پیشرفت استان و رفع مشکلات از این تلاش ها تقدیر کرد و در ادامه افزود: بخشی از این تلاش ها در پروژه های عمرانی و اقتصادی تبلور می یابد و انتظار بر این است که آمادگی لازم را داشته باشند که پروژه های باقی مانده را در ایام پیش رو ، به مردم شریف استان آذربایجان غربی تقدیم کنیم.

شهریاری افزود :سلماس یکی از محرومترین شهرهای استان است،علی رغم داشتن ۸۵ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه از نعمت مرز بی بهره است.

وی گفت: طبق توافقاتی که با وزارت خارجه بدست آمده بزودی سفر هیت ایرانی به ترکیه انجام خواهد شد که یکی از دستورات این سفر،پیگیری مرز سلماس با وان ترکیه است.

شهریاری گفت: روستای سلماس از نعمت گاز بهره مند هستند که بهره مندی ۷۱ درصدی را نشان می دهد.باقی روستاها در دستور کار گازرسانی قرار دارند.

وی افزود: روستا در حال گازرسانی هستند و مرحله پیمان سپاری ۱۳ روستا نیز بزودی عملیاتی می شود.

وی با اشاره به این که سلماس در رتبه هشتم استان از لحاظ شاخص های راهداری و جاده ای قرار داردافزود:در خصوص راههای روستایی،پروژه جاده هفتوان با ۸۵ درصد پیشرفت در حال اجرا می باشدو در مورد سایر راههای روستایی نیز مسیر های دسترسی به روستاهای بخش کوهسار که از وضعیت نامناسب جاده ای برخوردار هستند،۲۳ کیلومتر از این جاده ها در اولویت تخصیص اعتبار و پیمان سپاری هستند.

استاندار آذربایجان غربی گفت:۱۰۰روستای سلماس تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی می باشند و ۴۹ روستای سلماس بطور جدی نیازمند منابع آبی هستند که در صورت تخصیص اعتبار حداقل می توانیم مشکل ۳۹ روستا را بصورت صد در صدی حل کنیم.

شهریاری ادامه داد: در زمینه فاضلاب شهری،موافقتنامه فاضلاب سلماس مسدود شده است و مشاوران در حال پیگیری مشکل هستند و انشالله ظرف یک هفته آینده این موافقت نامه بدست می آید.

انتهای پیام

 

فهرست