نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه
سنت قطعی خداوند این است که کفار در مقابل مومنان توان ایستادگی نداشته باشند
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی اظهار داشت: در جنگ سی و سه روزه حزب‌الله و رژیم غاصب صهیونیستی نیز شاهد این مسئله بودیم که رژیم غاصب نتوانست در مقابل مسلمین بایستد و فوراً اعلام آتش‌بس کرد لذا این مسئله سنت قطعی الهی بوده که از اول خلقت آن را قرار داده و غیرقابل تبدیل است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در برنامه میعادگاه آدینه ۲۱ آذر  ماه ۹۹ اظهار داشت: خداوند در قرآن به صراحت بیان می‌کند قانون خداوند این است که اگر مومنان در مقابل کفار قرار گیرند، جنگ کنند و ایستادگی نمایند قطعاً کفار از جنگ خواهند گریخت و نخواهند توانست در مقابل مسلمین بایستند، لذا سنت الهی این است که کفار در مقابل مومنان نتوانند ایستادگی کنند.

در جنگ سی و سه روزه حزب‌الله و رژیم غاصب صهیونیستی نیز شاهد این مسئله بودیم که رژیم غاصب نتوانست در مقابل مسلمین بایستد و فوراً اعلام آتش‌بس کرد لذا این مسئله سنت قطعی الهی بوده که از اول خلقت آن را قرار داده و غیرقابل تبدیل است.

برهمین اساس امام خمینی (ره) براساس آیات الهی و وعده قطعی پروردگار در منشور انقلاب به صراحت و قاطعیت به جهانخواران دنیا اعلام کردند که اگر در مقابل دین و ایمان مسلمین بایستند مسلمین با قاطعیت و با تمام قدرت در مقابل دنیای آن‌ها خواهند ایستاد تا آن‌ها را از بین ببرند.

تدبیر خداوند بر پیروزی مسلمین است مگر اینکه مسلمین سستی و تنبلی کنند

براساس صریح قرآن کسانی که در جنگ با خداوند و انبیاء‌الهی هستند افرادی ذلیل و خوار هستند و قطعاً خداوند طوری تدبیر نموده خود و پیامبران در مقابل دشمنان پیروز گردند چرا که خداوند دارای عزت و قدرت لایزال است لذا تدبیر خداوند بر پیروزی مسلمین است مگر اینکه مسلمین سستی و تنبلی کنند.

برهمین اساس خداوند به مومنان اجازه دوستی با کفار را نداده هر چند کفار از اقوام بسیار نزدیک آن‌ها باشد و فرموده کسانی که چنین باشند همان حزب‌الله هستند و خداوند قطعاً مومنان و انبیاء خود را یاری خواهد کرد، لذا در تاریخ اسلام هر جایی که مومنان در مقابل کفار و دشمنان ایستادگی کرده‌اند دشمنان و کفار شکست خورده‌اند.

در صدر اسلام فقط در جنگ احد مسلمین شکست خوردند و علت آن سستی و اطاعت نکردن از دستور پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله بود که خداوند در این مورد می‌فرماید که خداوند در جنگ احد نیز به وعده خود عمل کرد اما وقتی مسلمین سستی و از دستور پیامبر خارج شدند خداوند نصرت خود را از آن‌ها برداشت.

در زمان حال نیز اگر مسلمین در مقابل دشمنان ایستادگی کنند خداوند به وعده خود عمل خواهد کرد و مسلمین بر دشمنان پیروز خواهند شد مگر اینکه مسلمانان سستی و تنبلی کنند.

انتهای پیام

فهرست