امام جمعه  و روحانیون شهر سردشت
سکوت معنا دار غرب به چهره نورانی پیامبر اسلام ، گناهی عظیم و غیر قابل گذشت است
ائمه جمعه و جماعات و طلاب مدارس علوم دینی اهل سنت شهرستان سردشت اظهار داشتند: به شدت انتشار کاریکاتور موهن از پیامبر اسلام(ص) را در نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» محکوم می‌کنیم و توهین به اسلام از سوی هر کشوری یا گروهی یا شخصی باشد ، چه فرانسوی‌ها و چه غیر فرانسوی‌ها ، قطعاً شایسته محکومیت می دانیم.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ امام جمعه و روحانیون شهر سردشت ، هتک حرمت به ساحت قدسی پیامبر اسلام (ص) و قرآن کریم توسط نشریه ای مزدور و در خدمت استکبار و صهیونیسم بین الملل در کشور فرانسه ، بیانیه ای را جهت محکومیت صادر کردند.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ»

ضمن محکوم نمودن هتک حرمت به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) سکوت معنا دار غرب به چهره نورانی پیامبر اسلام را گناهی عظیم و غیر قابل گذشت ذکر کردند و فرمودند:. متأسفانه بار دیگر در جهان غرب آزادی و حرمت برای ادیان آسمانی زیر پا گذاشته شد و دشمنی و کینه غرب برای جهان اسلام و مسلمانان هویدا گردید.                                                                                      

بهانه آزادی بیان برای محکوم نکردن ، این گناه بزرگ و نابخشودنی از طرف تعدادی از سیاسیون فرانسوی را کاملاً غلط و عوام فریبانه می دانیم و هدف غرب از چنین اقداماتی را منحرف کردن ذهن مسلمانان از نقشه های شوم آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه دانستند و تصریح کردند: وظیفه علماست که مردم و مسلمانان را از اهداف دشمن آگاه نمایند چون هدف دشمن در طول تاریخ نابودی اسلام و هدف قرار دادن مقدسات آن بوده است. غرب برای سرکوب نمودن مقدسات ادیان آن هم به نام آزادی بیان به این اقدام سخیف دست زده ، و هدف استعمارگران و صهیونیسم چیزی جز اهانت به مقدسات و نمادهای ادیان الهی علی الخصوص اسلام نیست و تنها و تنها نظرات و افکار خود را قبول دارند.                                                                             

امام جمعه  و روحانیون شهر سردشت مجدداً به شدت انتشار کاریکاتور موهن از پیامبر اسلام(ص) را در نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» محکوم می‌کنیم و توهین به اسلام از سوی هر کشوری یا گروهی یا شخصی باشد ، چه فرانسوی‌ها و چه غیر فرانسوی‌ها ، قطعاً شایسته محکومیت می دانیم.

انتهای پیام                                                                                                                       

فهرست