شناسه خبر: 4253

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=4253

مدیر دفتر مرکز اسلامی آذربایجان غربی
سکولاریسم از رسوبات فکری غربی ها هست
حجت الاسلام فعال آذر اظهار داشت: بعضی ها فکر می کنند مردم ما همشون ضد انقلابند خصوصا علمای اهل سنت دقت کنند و از انقلاب علنی دفاع کنند و باید بدانیم حمایتهای شهر های اهل سنت بسیار بیشتر از اهل تشیع از انقلاب است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ به همت معاونت فرهنگی و امور اجتماعی مرکز اسلامی آذربایجان غربی اولین نشست تخصصی ائمه جمعه و شورای روحانیت اهل سنت آذربایجان غربی در سال ۱۴۰۰ با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در سالن شهید کاظمی ارومیه برگزار گردید.

ابتدا در این نشست مدیر دفتر مرکز اسلامی آذربایجان غربی ضمن خیر مقدم گویی به مدعوین ، اظهار داشت: سکولاریسم از رسوبات فکری غربی ها هست که تعدادی از افراد بین مسلمانان هم درگیر این قضیه شدند.

خوب با توجه اهمیت موضوع آیا سیاست ما عین دیانت ماست آیا ما مبانی تشکیل حکومت داریم یا نه؟

وی افزود: چرا تشکیل حکومت اسلامی  ضروری هست خوب در این زمینه بسیاری از احکام اسلامی نیازمند تشکیل جکومت اسلامی می باشد مانند حدود دیات قصاص

مثلا در بحث زنا و زدن صد تا تازیانه این نیاز به حکومت اسلامی دارد تا اجرا کند درحد سرقت و و اجرای امر به معروف و نهی از منکر حتی محدودیتهای فردی و اجتماعی نیاز به حکومت دارد.

حالا ما در کشور اسلامی هستیم حتی در کشور ما هم بسیاری از احکام اجرا نمیشود

و دومین دلیل از ادله تشکیل حکومت اسلامی سنت ( قول و عمل وتقریر پیامبر(ص) که خود پیامبر (ص) تشکیل حکومت دادند و این حجت است.

پس فعل پیامبر اکرم و اجرای احکام و حدود ودیات کردند برای ما حجت است.

لذا وقتی حکومت تشکیل شد وظیفه همه مخصوصا علما این است از آن دفاع کنند مدیر دفتر استانی تصریح نمود:

شورای روحانیت و ائمه جمعه بزرگوار نظام به شما اعتماد کرده و از فیلتر های نظام گذر کردید و مسئولیتهای به شما داده شده و نظام از شما توقعاتی دارد.

فعال آذر در ادامه خاطر نشان کرد: یکی از این توقعات ، انقلابی گریست ما باید حمایت کنیم  واین حمایت باید علنی و عملی باشد.

بعضی ها فکر می کنند مردم ما همشون ضد انقلابند خصوصا علمای اهل سنت دقت کنند و از انقلاب علنی دفاع کنند و باید بدانیم حمایتهای شهر های اهل سنت بسیار بیشتر از اهل تشیع از انقلاب است و از پیش داوری های غلط دوری کنیم وما نباید فکر کنیم دفاع از مبانی انقلاب باعث میشود مردم از ما خوششان نیاید مردم در کل انقلابی هستند و ما باید دفاع از انقلاب را آشکار و علنی کنیم.

ما چند سال قبل عکس مقام معظم رهبری با پرچم کشور را به نماز جمعه های رسمی فرستادیم و انتظار داشتیم این کار را علما قبلا می کردند خوب نشد ما فرستادیم

خوب در این قضیه علمای ما گاهی کم لطفی می کنند این پرچم لایمسه الا المطهرون است باید با افتخار و با وضو آن را ببوسیم.

وی افزود: خوب در قضیه اعلام عید شما دیدید که ما انتظار داریم با توجه به اینکه حاکم عربستان به طور علنی شراب می خورند و این را در دیدار با مقامات امریکایی دیدیم.

لذا ما انتظار داریم ائمه جمعه ما دعایی برای مقام معظم رهبری بکنند و این را علنا از انقلاب دفاع کنند. چه ائمه رسمی یا غیر رسمی باید با افتخار پرچم را در مساجد قرار بدهیم.

توقع بعدی قل رب زدنی: علما باید این دعا را خوب بخوانیم و سیر مطالعه ای خوبی داشته باشیم.

مثلا وظیفه ما این است در حد اطلاعات اولیه یا در رابطه با قانون اساسی حداقل داشته باشیم

ویا مثلا در بحث هایی چون غزه باید در سطح تحلیل در آن وارد بشویم.

فعال آذر اشاره به فرا رسیدن انتخابات کرد و گفت: در انتخابات باید شرکت کنیم و به حضور حداکثری مردم عزیز را تشویق کنیم. خصوصا بحث اصلح بودن را روی آن تاکید کنیم خصوصا بحث تدین است.

امام امت (ره) فرمودند احکام خدا سید الاحکام  هستند اما بحث تدین بحث عبادات اولیه نیست بلکه این است وقتی قضیه ای چون برجام پیش آمد این آیه ولن ترضی عنک الیهود والنصاری حتی تتبع ملتهم

را در نظر بگیرد و رئیس جمهور ما چنین باشد ان شالله انتخاباتی پرشور خواهیم داشت.

مدیر دفتر استانی در ادامه تشکر ویژه از امام جمعه مهاباد،  ماموستا امامی و ماموستا کلشی نژاد ، امام جمعه ارومیه نمود که به خوبی مواضع خودشان را علنی و بصورت تحلیلی همیشه اعلام می نمایند.

انتهای پیام

 

فهرست