امام جمعه اهل سنت شاهین دژ
شب قدر از شب‌های مقدس و متبرک و بسیار با ارزش اسلامی است
ماموستا احمد ویسی افزود: این شب بهترین فرصت است تا خوبی‌ها را جایگزین بدیها، صلح و صفا را جایگزین اختلاف و تفرقه، احسان و نیکی را جایگزین ظلم و ستم، احسان به والدین را جایگزین عاق والدین و صله رحم را جایگزین قطع رحم نماییم.خصوصا کمک مومنانه را.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ امام جمعه اهل سنت شاهین دژ ، به مناسبت فرا رسیدن شب های قدر ، بیانیه ای را صادر نمود.

متن بیانیه به شرح ذیل است.

بسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ‏

إِنَّا أَنْزَلْناهُ فِی لَیْلَهِ الْقَدْرِ (?)وَ ما أَدْراکَ ما لَیْلَهُ الْقَدْرِ (?)لَیْلَهُ الْقَدْرِ خَیْرٌ مِنْ أَلْفِ شَهْر(?)تَنَزَّلُ الْمَلائِکَهُ وَ الرُّوحُ فِیها بِإِذْنِ رَبِّهِمْ مِنْ کُلِّ أَمْرٍ (?)سَلامٌ هِیَ حَتَّی مَطْلَعِ الْفَجْرِ (?)ضمن عرض تبریک خجسته میلاد باسعادت حضرت امام حسن مجتبی (ع)وعرض تسلیت شهادت مولی الموحدین حضرت علی ابن ابیطالب (ع) و ارزوی قبولی طاعات وعبادات تمام برادران وخواهران مسلمانم درماه ضیافه الله ورهایی هرچه سریعتر جامعه بشری خصوصا کشوراسلامی عزیزمان ازدست ویروس منحوس کرونا

با توجه به آیات سوره قدر می‌توان به فضیلت‌های شب قدر پی برد:?.شب قدرشب نزول قرآن شب عبادت که احیای آن معادل بیش از هزار ماه است.و خیرات و برکات الهی در آن شب نازل می‏شود.مرحمت ولطف خداوند شامل حال بندگان می‏گردد.?. فرشتگان و روح در آن شب نازل می‏گردند.شب قدر از شب‌های مقدس و متبرک وبسیارباارزش اسلامی است.شب توبه واستغفار و راز و نیاز و نیایش با حضرت دوست است فرصت بسیارمهمی است برای تزکیه ی نفس اززنگ گناهان و تقرب به درگاه خداوند ، شب تفکر به عظمت خدا درجهان آفرینش وخلقت انسان است دربین همه ی موجودات هستی جن وانس مکلف به آن وعبادت وبندگی رب العالمین هستندخنده برلب زنیم بخاطر الطاف حق واشک برچشمانمان جاری شود.

به جهت قصور دربندگی آن معبود شاید بعضیها درطول عمرخود نتوانندگمشده خود را پیدا کنند اما بندگان صالح خدا هرشب و روز به معراج آن میروند و بارب وخالق خود گفتگو میکنند هر چند اگر شبانه روز سر به سجده باشیم قاصر از اینهمه لطف پروردگاریم.

شب قدرشب آشتی باخداست بسیاربا اهمیت است ، خداوند در قرآن مجید از آن به بزرگی یاد کرده و سوره‌ای نیز به نام «سوره قدر» نازل فرموده است. در تمام سال، شبی به خوبی و فضیلت شب قدر نمی‌رسد. این شب، شب نزول قرآن، شب فرود آمدن ملائکه و روح نیز نام گرفته است. عبادت در شب قدر برتر از عبادت هزار ماه است. در این شب، مقدرات یک سال انسان‌ها وروزی‌ها، عمرها و امور دیگر مشخص می‌شود. ملائکه در این شب بر زمین فرود می‌آیند،  پیامبر خدا(ص) در تفسیر سوره «قدر» فرمودند:«هر کس شب قدر را احیا بدارد و مؤمن باشد و به روز جزا اعتقاد داشته باشد، تمامی گناهانش آمرزیده میشود.»?):هرعمل صالحی در شب قدر از قبیل نماز، زکات و کارهای نیک دیگر بهتر است از عمل در هزار ماهی که در آن شب قدر نباشد.شب قدر فرصتی است زرین و طلایی برای شستشوی آینه دل. این شب بهترین فرصت است تا خوبی‌ها را جایگزین بدیها، صلح و صفا را جایگزین اختلاف و تفرقه، احسان و نیکی را جایگزین ظلم و ستم، احسان به والدین را جایگزین عاق والدین و صله رحم را جایگزین قطع رحم نماییم.خصوصا کمک مومنانه را دراین شب با عظممت انجام دهیم و فرماشات اولو الامر خود ، مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای را لبیک گوییم.

دینی که نیازمندان برما دارند ادا کنیم

والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

احمدویسی امام جمعه اهل سنت شاهین دژ

انتهای پیام

فهرست