نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه
شرکت در انتخابات و حضور در پای صندوق های رأی ، وظیفه شرعی، ملی، عقلایی و منطقی است
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی اظهار داشت: آیات، روایات و تجربه چهل ساله نشان می دهد که هر جا که تکلیف و واجب الهی دارای اهمیت بسیاری باشد شیاطین بیشتر وسوسه می کنند تا انسان نتواند به تکلیف و وظیفه خود عمل کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه درخطبه های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه ارومیه ۲۱ خرداد ماه ۱۴۰۰ اظهار داشت: شرکت در انتخابات و حضور در پای صندوق های رأی وظیفه شرعی، ملی، عقلایی و منطقی است لذا وظیفه همه مردم حضور در انتخابات و انتخاب براساس معیارهای شخص اصلح است.

وی افزود: آیات، روایات و تجربه چهل ساله نشان می دهد که هر جا که تکلیف و واجب الهی دارای اهمیت بسیاری باشد شیاطین بیشتر وسوسه می کنند تا انسان نتواند به تکلیف و وظیفه خود عمل کند.

در تمامی مراحل مهم زندگی انسان شیطان و اذناب شیطان فعالیت خود را بیشتر می کنند تا انسان عمل مهم خود را انجام دهد.

امام جمعه ارومیه تصریح نمود: هر چه اهمیت تکلیف و وظیفه بیشتر می شود فعالیت شیاطین نیز بیشتر می شود لذا دشمنان با تمام عزم خود می خواهند ملت را از حضور در انتخابات ناامید کنند.

هرچه دشمنان بیشتر در خصوص یک مسئله تبلیغ کنند ما باید بدانیم که وظیفه ما سنگین تر بوده و باید درست برعکس سخنان آن ها عمل کنیم.

سید مهدی قریشی خاطر نشان کرد: دشمنان می خواهند با دلسرد کردن مردم اقتدار کشور را از بین ببرند تا به اهداف خود برسند.

همه ما از مدیران و مسئولان انتقاد داریم، ناراضی هستیم و به عملکرد آن ها معترضیم اما این مسئله سبب نمی شود که در انتخابات شرکت نکنیم.

وی اظهار داشت: دشمنان بارها حیله های خود را به ما نشان داده است که آخرین مورد آن جریان های تکفیری بود که با ایجاد آن و حمله به سوریه و عراق، کشور ما را با خطرات مواجه کرد اما سردار سلیمانی با رشادت و شهامت در مقابل آن ها ایستاد و کشور را نجات داد.

امام جمعه ارومیه تصریح نمود: نتیجه عدم حضور گسترده در انتخابات از بین رفتن اقتدار کشور و باز شدن مسیر حمله تکفیری ها و آمریکا به کشور است لذا وظیفه مردم فارغ از اعتقاد به دین، اسلام و انقلاب، حفظ امنیت با حضور در انتخابات است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در ادامه گفت: اگر اقتدار ایران از بین برود دشمنان به کشور رحم نخواهند کرد همانگونه که تاکنون با انواع دسیسه ها و تحریم ها این مسئله را نشان داده اند.

اقتدار کشورهای مسلمانی که علیه ظلم جهانی مبارزه می کنند وابسطه به اقتدار نظام جمهوری اسلامی است لذا با از بین رفتن اقتدار ایران، اقتدار آن ها نیز از بین می رود.

انتهای پیام

فهرست