امام جمعه شهر ربط سردشت
شهداء از کسانی هستند که در این راه جانشان را با الله متعال معامله می کنند
ماموستا عثمان یوسفی اظهار داشت: در میان مردم مؤمن افرادی هستندکه جان خویش را با خداوند معامله می‌کنند و به خاطر به دست آوردن رضایت او، و خداست که نسبت به بندگانش مهربان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ،  مراسم یادواره شهداء بمناسبت سالروز ولادت با سعادت حضرت امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز پاسدار و جانباز از طرف بنیاد شهید شهرستان سردشت و حضور حجت الاسلام عباسپور مسئول دفتر نمایندگی در امور اهل سنت سردشت و با مشارکت ادارات آموزش و پرورش ، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی و با حضور امام جمعه سابق سردشت حاج ماموستا امینی و جمعی از روحانیون و با مشارکت مردم شهید پرور شهر ربط در مورخه ۲۷/۱۲/۹۹  راس ساعت ۱۰ صبح در محل هنرستان خواجه نصیرالدین طوسی شهر ربط برگزار گردید

ماموستا عثمان یوسفی امام جمعه شهر ربط با استناد به آیات قرآن در مورد شهادت و ایثار و از جان گذشتگی انسانهای مؤمن اظهار داشت: «وَمِنَ النَّاسِ مَن یَشْرِی نَفْسَهُ ابْتِغَاء مَرْضَاتِ اللّهِ وَاللّهُ رَؤُوفٌ بِالْعِبَاد» در میان مردم مؤمن افرادی هستندکه جان خویش را با خداوند معامله می‌کنند و به خاطر به دست آوردن رضایت او، و خداست که نسبت به بندگانش مهربان است».

امام جمعه شهر ربط خاطر نشان کرد: شهداء از کسانی هستند که در این راه جانشان را با الله متعال معامله می کنند که در میان معاملات بهترین معامله و پرسودترین معاملات است که از جان و مال و اهل و عیال خود در راه عزت و آبرو بخشیدن به اسلام و زنده نگهداشتن راه انبیاء و اولیاء الهی نمی­گذرند .

وی در ادامه به خاطراتی از شهیدان اشاره کرده و گفت: شهدا از افراد سرآمد جامعه هستند و در زندگی با خانواده و احترام نهادن به عائله و پدر و مادرانشان نمونه و الگو بوده­اند.

یوسفی در بخش دیگری ازسخنان خود  با اشاره به شهادت شهیدان محسن فخری زاده و سردار دلها حاج قاسم سلیمانی تأکید کرد: شهید سلیمانی سلاله و چکیده همه شهدا را داشتند. از جمله در رسیدگی به فرزندان خانواده شهداء و احترام نسبت  به پدر و مادران شهداء و پدر و مادر خود و خدمت صادقانه به نظام و رهبری برای همیشه الگو خواهد ماند.

انتهای پیام

 

فهرست