شناسه خبر: 1910

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=1910

مدرس مدارس علوم دینی اهل سنت ارومیه
شهدا هرچند مظلوم ولی تا ابد قهرمانند
ماموستا محمد روحانی اظهار داشت: ما نیز با به یادآوردن واقعه عاشورا در صحرای کربلا به داشتن امامی چون حسین افتخار میکنیم و توجهات و شفاعت ایشان را از خداوند متعال خواستاریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ ماموستا محمد روحانی امام جماعت روستای بند ارومیه و مدرس مدارس علوم دینی اهل سنت ارومیه ؛ به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری حسینی را تسلیت و بیانیه ای را برای مظلومیت امام حسین (ع) صادر کرد.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

در دیده انسانها ،کسی که مظلوم واقع میشود شکست خورده و مغلوب به حساب می آید ولی حضرت امام حسین (ع) این قاعده را  منعدم کردند و در روز عاشورا با شمشیر خویش و با رنگ لاله اثبات کردند که شهدا هرچند مظلوم ولی تا ابد قهرمانند و درفتح کردن قله های سعادت یکه تازند .

ما نیز با به یادآوردن واقعه عاشورا در صحرای کربلا به داشتن امامی چون حسین افتخار میکنیم و توجهات و شفاعت ایشان را از خداوند متعال خواستاریم.

در روایت آمده تمامی آن کسانی که در شهادت امام حسین (ع) دست داشتند ، به گونه ای فجیع و رذیلانه هلاک شده و یکی یکی ازدنیا میرفتند تا اینکه یکی از آنها باقی مانده بود . شبی ؛ یکی از محبان امام در خانه آن خبیث مهمان شد و از جنایت آن شخص بیخبر بود . شخص محب شروع به نقل واقعه کربلا کرده و گفت تمامی آن خبیثان یکی یکی و به شکلی فجیع هلاک شدند درآن هنگام صاحب خانه خندید وگفت چه هلاکتی چه مردنی من نیز درآن ماجرا دست داشتم پس چرا نمردم و هلاک نشدم و بعد از این سخنان بلند شد تا مشعل را خاموش کند تا بخوابند درآن لحظه آتش مشعل به لباسش افتاده و آن خبیث را سوزانده و به جهنم واصلش کرد و این است عاقبت دست درازی به حریم فرزند رسول خدا. صلی الله علیه و آله و سلم.

انتهای پیام

 

فهرست