شناسه خبر: 877

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=877

امام جمعه شهرربط سردشت
شهرستان سردشت ، شهر رشادت ، شهامت و اخلاق است
ماموستا عثمان یوسقی اظهار داشت:تاریخ معاصر فراموش نخواهدکرد روز7 تیرماه سال 1366 که باردیگر ننگین ترین تجاوز بشری بر نفسهای پاک و مردمان معصوم و فرشته های خاکی شهرستان سردشت و مرزداران غیور از سوی صدام لعنتی و رژیم بعث عراق با حمایت ایادی خبیث استکبارجهانی صورت گرفت که این بارزترین نوع نسل کشی و نادیده گرفتن حریم حرمت به تمامیت ارضی یک کشور و یک ملت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ،ماموستا عثمان یوسفی امام جمعه شهرربط درجهت همدردی بامردمان سردشت و مرزداران غیور وشهرهای تابعه به مناسبت سالروز بمباران شیمیایی سردشت بیانیه ی را صادر نمود.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

تاریخ معاصر فراموش نخواهدکرد روز۷ تیرماه سال ۱۳۶۶ که باردیگر ننگین ترین تجاوز بشری بر نفسهای پاک و مردمان معصوم و فرشته های خاکی شهرستان سردشت و مرزداران غیور از سوی صدام لعنتی و رژیم بعث عراق با حمایت ایادی خبیث استکبارجهانی صورت گرفت که این بارزترین نوع نسل کشی و نادیده گرفتن حریم حرمت به تمامیت ارضی یک کشور و یک ملت است.

این تهاجم غیرانسانی به شهرستان سردشت . شهر رشادت و شهامت و اخلاق و دیانت وحشتناک ترین تهاجمی بود که آثار و پیامدهای منفی و تاسف بارآن هنوز هم برمردمان و نوادگان این شهرستان و شهرها و روستاهای تابعه نمایان است و برنسل های این مردمان نجیب و بی گناه این یادگاری شوم ماندگارخواهد بود.

قابل ذکر است به رغم این جنایت هولناک مجامع جهانی هیچ اقدامی را به عمل نیاوردند و بی اعتنا ازکنار این فاجعه انسانی گذشتند. که در واقع این یک اشتباه بزرگ جامعه جهانی و مدعیان حقوق بشر بود.

باردیگر ضمن محکوم کردن این جنایت بزرگ علیه مردمان فهیم شهرستان سردشت و تابعه و تسلیت به مناسبت شهدای ۷ تیر و تبریک هفته قوه قضائیه به علم داران عرصه های عدالت ودفاع از مظلومان ازدولتمردان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مسئولان خدوم منطقه انتظار میرود تمام تلاش هایشان جهت محرومیت زدایی این شهرستان و شهرها و روستاهای منطقه به عمل آورند.

عثمان یوسفی ، امام جمعه شهرربط سردشت

انتهای پیام

 

فهرست