امام جمعه موقت بوکان
شهیدان رجایی و باهنر توانستند معلمانی خوب برای دولتمردان در ادوار گذشته باشند
ماموستا سید خالید رسول زاده اظهار داشت: رفتارهای فردی و اجتماعی شهیدان رجایی و باهنر الگویی برای تمامی جامعه به شمار می‌رود، آنان با برخورداری از متانت و وقار و صداقت توانستند معلمانی خوب برای دولتمردان در ادوار گذشته باشند این شهدا خدمات شایسته‌ای از خود به یادگار گذاشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نماز جمعه این هفته شهرستان بوکان به امامت موقت ماموستا سید خالید رسول زاده اقامه گردید.

ماموستا رسول زاده با اشاره به گرامیداشت هفته دولت اظهارداشت: رفتارهای فردی و اجتماعی شهیدان رجایی و باهنر الگویی برای تمامی جامعه به شمار می‌رود، آنان با برخورداری از متانت و وقار و صداقت توانستند معلمانی خوب برای دولتمردان در ادوار گذشته باشند. این شهدا خدمات شایسته‌ای از خود به یادگار گذاشتند.

وی افزود: کادر درمان واقعا جهاد می‌کنند بنده از صمیم قلب از همه کادر درمان تشکر می‌کنم از همگان درخواست می‌کنم که برای حفظ خود و دیگران و رهایی از دست ویروس کرونا، دستورات بهداشتی را رعایت کرده و همه ما قدردان کادر بهداشتی و درمانی کشور و همه خدمتگزاران این عرصه هستیم  از زحمات پزشکان و پرستاران در این روزهای سخت کرونایی قدرانی میکنیم.

ماموستا رسول زاده با اشاره به دولت جدید را که یکی از شعارهای مهم آن کارآمدی، عدالت خواهی، مبارزه با فساد و ایجاد تحول در جامعه به خصوص در جهت کمک به حل مشکلات مردم و جلب رضایتمندی آنها است، متوجه سازد.

وی افزود: به پیامبر (ص) درود و سلام بفرستند: انّ الله و ملائکه یصلّون علی النّبی یا ایّها الّذین امنوا صلّوا علیه و سلّموا تسلیما؛ خداوند و فرشتگان بر پیامبر (ص) درود می‌فرستند؛ ‌ای کسانی که ایمان آورده‌اید، بر او درود بفرستید و سلام گویید و تسلیم فرمان او باشید مقام پیامبر (ص) آن‌قدر والا است که خدای سبحان و تمام فرشتگان بر او درود و سلام می‌فرستند و بهتر است مؤمنان هم در این آهنگ کلی هم‌نوا و هماهنگ شوند.

امام جمعه موقت به فرمایش پیامبراکرم(ص)اشاره کرد و گفت: رسول خدا (ص) فرمودند: آن کس که بر من درود بفرستد، داخل آتش نخواهد شد و هر کس درود فرستادن بر من را فراموش کند، از راه بهشت به خطا خواهد رفت.

ماموستا رسول زاده تصریح کرد: درود بر پیامبر (ص) سبب پاکی اعمال و نیز قبولی آن‌ها می‌شود، همچنین باعث اجابت دعاها، کفّاره گناهان، نورانی شدن در قیامت و راه پیدا کردن به بهشت می‌شود.

خطیب جمعه در ادامه خاطر نشان کرد: اصحاب گفتند: ‌ای رسول خدا! چگونه بر شما صلوات فرستیم که فرمود: قُولُوا: اللَّهُمَّ صَلِّ على محمّدٍ و على آلِ محمَّدٍ، کما صَلَّیتَ على إبراهیمَ و على آلِ إبراهیمَ إنّکَ حَمیدٌ مَجِیدٌ، و بارِکْ على محمدٍ و على آلِ محمّدٍ، کَما بارَکتَ على إبراهیمَ و على آلِ إبراهیمَ إنّکَ حَمیدٌ مَجیدٌ- بگویید خداوندا! بر محمّد و آل محمّد صلوات فرست، همان گونه که بر ابراهیم و آل ابراهیم صلوات فرستادی، راستی که تو ستوده و والایی و بر محمّد و آل محمّد فزونی بخش، همان گونه که بر ابراهیم و آل ابراهیم فزونی دادی، به راستی که تو پسندیده و عظمایی برکات و ثواب صلوات دارد.

ماموستا رسول زاده تأکید کرد که صلوات ده هزار بار حسنه دارد، رحمت و برکت و لطف و کرامت خدا را به همراه دارد، معادل با پاداش و ثواب تسبیح و تکبیر خداست .حضرت رسول اکرم (ص) می‌فرمایند: صلوات فرستادن، فقر را برطرف می‌کند.

در پایان با دعا برای مسلمین ،شفای بیماران،برکت در رزق و روزی ،دوری از بلای کرونا،رفع مشکلات، گرانی و بیکاری و کسانی که برای ترقی و تعالی اسلام می کوشند دعا کردند.

انتهای پیام

فهرست