امام جماعت و عضو شورای روحانیت مهاباد
شهید سلیمانی از محبوب‌ترین چهره‌های انقلاب اسلامی و نماد مبارزه با نظام سلطه و ظلم جهانی بود
ماموستا سلیمان رشیدی اظهار داشت: این شهید والامقام هرگز فکری جز حرکت برای عزت اسلام و مظلومان جهان در سر نداشت و زندگی خود را صرف مبارزه با ظالمان کرد و همواره نگاهش به افق نگاه مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی دوخته بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ ماموستا سلیمان رشیدی امام جماعت و عضو شورای روحانیت مهاباد به مناسبت فرا رسیدن اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی طی گفتگو با رابط خبری اظهار داشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین وصلی الله علی سیدنا محمد وآله الطیبین الطاهرین

خداوند درقرآن کریم می فرماید:

در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند و در راه او شربت شهادت نوشیدند، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. (سوره احزاب آیه ۲۳)

ماموستا رشیدی اظهار داشت: شهید سردار قاسم سلیمانی یکی از محبوب‌ترین چهره‌های انقلاب اسلامی و نماد مبارزه با نظام سلطه و ظلم جهانی شناخته می‌شود. این شهید والامقام هرگز فکری جز حرکت برای عزت اسلام و مظلومان جهان در سر نداشت و زندگی خود را صرف مبارزه با ظالمان کرد و همواره نگاهش به افق نگاه مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی دوخته بود.

وی افزود: سردار شهید قاسم سلیمانی انسانی صادق، فداکار، مخلص، بصیر و ولایتمدار بود که نقش موثر او در برقراری امنیت منطقه غیر قابل انکار است.

اگر مجاهدت و تلاش‌های سردار سلیمانی نبود داعش به اروپا و غرب نیز رسیده بود، بنابراین شرق و غرب عالم مدیون فداکاری آن شهید بزرگوار هستند.

عضو شورای روحانیت مهاباد تصریح نمود: سردار سپهبد قاسم سلیمانی به همراه تعدادی از هم‌رزمانش در جبهه مقاومت اسلامی، بامداد جمعه ۱۳ دیماه ۱۳۹۸  به دستور دونالد ترامپ،  رئیس‌جمهور آمریکا، در عملیات آذرخش کبود  هنگام خروج از فرودگاه بین‌المللی بغداد به کمک استفاده از پهبادهای نظامی و با شلیک موشک ترور و به شهادت رسیدند.

آمریکا با این اقدام خود نه تنها باعث اتحاد بیشتر ملت‌های ایران و عراق شد بلکه تصویب خروج نظامیان آمریکایی توسط مجلس عراق نیز ثمره این اقدام است.

اینجانب ضمن محکومیت این عمل شنیع و قبیح آمریکای جنایتکار  اعلام می کنم که: آمریکا بداند که با واسطه‌گری کشورهای منطقه و سیاستمداران جهان نمی‌تواند مانع انتقام‌گیری کشور ایران شود و این انتقام حتمی و قطعی خواهد بود. چرا که خونخواهی سردار سلیمانی خواست همه مردم ایران و جهان اسلام است و بغض مانده در گلوی همه آزادی‌خواهان جهان تنها با انتقام خون سردار آرام خواهد گرفت. بی‌شک خون سردار سلیمانی و همرزمانش درخت تنومند جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت را آبیاری کرد.

ماموستا رشیدی در ادامه خاطر نشان کرد: به کوری چشم آمریکا و استکبار جهانی، هم اینک جبهه مقاومت مصمم‌تر و محکم‌تر از پیش، به سوی تحقق اهداف خود گام برمیدارد.

درپایان از خداوند منان خواستارم به مقام معظم رهبری دامت برکاته طول عمر بابرکت عطا فرموده و روح سردار دلها، آن شهید والا مقام را به بهشت فردوس نائل و به سربازان اسلام کما کان اخلاص واستقامت عطا فرمایند.

ماموستا سلیمان رشیدی

امام جماعت و عضو شورای روحانیت

انتهای پیام

فهرست