شناسه خبر: 2757

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=2757

مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی
شهید سلیمانی شهید وحدت و شهید اتحاد بود
حجت الاسلام عسگر فعال آذر اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی حدود چهل و چند سال پیش که پیروز شد از همان اوائل در فکر وحدت مسلمانان بود تا مسلمانان بتوانند به آن عظمت و تمدنی که داشتند برگردند و به وحدت واقعی برسند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛  ظهر دیروز بعد از آیین تودیع و معارفه امام جمعه اهل تسنن تکاب  در فرمانداری نشست صمیمی  مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی با تعدادی از روحانیون  و هیئت امنا در مسجد جامع  شهرستان تکاب  برگزار گردید.

در ابتدا حجت الاسلام عسگر فعال آذر مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی اظهار داشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین

والصلاه والسلام علی رسوله الامین وأله وصحبه المنتجبین

با عرض سلام و وقت بخیرخدمت شما تک تک عزیزان و با کسب اجازه از شماها عزیزان مخصوصا علمای محترم و عرض تسیلت بمناسبت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و شهادت سردار دلها  حاج قاسم سلیمانی.

وی تصریح نمود: الان ما در دنیا حدود یک چهارم اهل دنیا شاید بیشتر آنها مسلمان هستند حدود دو میلیارد در این عالم ما مسلمان داریم اسرائیل که یهودی هست به اندازه استان آذربایجانغربی ما نیست اما همین اسرائیل به این کوچکی توانسته تمام ممالک اسلامی را در تحت سیطره و قدرت خودش قرار داده و مسلمانان را ذلیل کند و هدفش هم همین است..

دلیلش چیست که اسرائیل با این کوچکی که به اندازه استان آذربایجان غربی نیست توانسته این همه قدرت بدست بیاره و مسلمانان را به زحمت بیندازد. به نظر بنده اتحاد بین اقوام یهود و ملت اسرائیل و یکدستی آنهاست

یهودیان یک دست هستند و هرچند به اندازه یک استان ما نیستند اما یک چهارم دنیا را توانستند به چالش بکشند.

چون انها در باطل بودنشان وحدت دارند ولی ما در حق بودنمان وحدت نداریم

فعال آذر افزود: لذا ما باید واقعا به این مسئله برسیم که امام درسال ۴۲ فرمودند اگر هر مسلمان یک سطل آب بریزد اسرائیل را سیل می برد یعنی اسرائیل به اندازه ای کوچک هست که  هر مسلمان با ریختن یک سطل آب  اسرائیل را سیل میبرد . ولی انها توانستند مسلمانان را به چالش بکشند

مدیر دفتر در ادامه خاطر نشان کرد: نظام جمهوری اسلامی حدود چهل و چند سال پیش که پیروز شد از همان اوائل در فکر وحدت مسلمانان بود تا مسلمانان بتوانند به آن عظمت و تمدنی که داشتند برگردند و به وحدت واقعی برسند.

نمونه بارز این مسئله وجود سپاهی بنام سپاه قدس است شما مستحضرید که فلسطین و سوریه هر دو کشور قریب به اتفاق اهل سنت ، یمن اهل سنت ، عراق اهل سنت زیاد دارد و حتی بوسنی هرزگویین اهل سنت هستند و هرجایی که مسلمانان تحت فشار بودند جمهوری اسلامی به داد این مظلومین رسیده در حالیکه اکثریتش اهل سنت بودند لذا برای جمهوری اسلامی ملاک دین اسلام بودن هست نه مذاهب شیعه و سنی.

وی در ادامه افزود: شهید سلیمانی شهید وحدت و شهید اتحاد است یعنی ایشان جانش را در طبقه اخلاص قرار دادند تا از مسلمانان اهل سنت دفاع نمایند

ما در لبنان چون جریان مقاومت داریم البته شهید سلیمانی اونجا هم حضور داشتند و لبنان هم یک کشور ترکیبی است و خدماتی را که به عالم هستی به اهل سنت کردند به اهل تشیع نکردند این می رساند که جمهوری اسلامی هم و غمش وحدت مسلمانان است.

و برای جمهوری اسلامی فرقی نمی کند که این سنی هست یا شیعه ، هدف مسلمان بودن هست. لذا ما باید قدردان این نظام و قدر دان رهبری باشیم که الان یگانه حامی واقعی مسلمانان در عالم اسلام همین نظام جمهوری اسلامی است هر چند هزینه های زیادی هم متحمل میشویم که شهدای بزرگی مانند شهید سلیمانی را تقدیم وحدت و اتحاد دادیم که یکی از این هزینه های جبران ناپذیر بود.

فعال آذر تصریح نمود: ما با عراق هشت سال جنگ کردیم صدها هزار شهید دادیم و صدها هزار کشته گرفتیم اما در حال حاضر ما با اهل عراق وحدت داریم آنها کفش زائران ایرانی را واکس می زنند چرا که امام حسین (ع) ما را به هم گره زده و ما را به هم وصل کرده تا با هم وحدت داشته باشیم و امام حسین ما را با هم آشتی داد.

مسلمانان باهم اشتراکات زیادی دارند خداوند مشترک ، پیامبر مشترک ، کعبه مشترک ، قران مشترک که خداوند متعال در قران کریم می فرماید :

قل یا اهل الکتاب تعالوا الی کلمه سواء بیننا وبینکم

ای اهل کتاب شما بیایید  با هم وحدت داشته باشید وکلمه مشترکی که با هم دارید بحث کنید که همان توحید هست ما با اهل کتاب هم مشترکات داریم و خداوند ما را به وحدت دعوت می کند چه برسد به اینکه ما مسلمان باشیم.

ما در روز یشکنبه در خدمت شورای روحانیت و هیئت امنای این مسجد بودیم و هدف تودیع و تکریم ماموستا اسماعیلی امام جمعه قبلی شهرستان و امام جمعه جدید هستیم

یا ایها الذین امنوا اذا نودی للصلاه من یوم الجمعه فاسعوا الی ذکر الله

ای مردم اگر شما را به سوی نماز جمعه خواندند بدوید وسعی کنید

لذا اهل سنت نماز جمعه را واجب عینی میداند

و تشیع واجب تخییری می دانند

امام جمعه را باید حاکم اسلامی نصب کنند

مدیر دفتر استانی در ادامه بیان کرد: امام جمعه حلقه اتصال بین مردم و مسئولین است باید از طرفی حرف مردم را به گوش مسئولین برساند از طرفی هم حرف مسئولین را به گوش مردم برساند لذا امام جمعه حلقه وصل بین مردم ومسئولین هست ما از خدمات حاج ماموستا یحی اسماعیلی که سابقا امام جمعه این شهرستان بودند نهایت قدر دانی را داریم

و حاج اقا محمودی که از علمای ما هست از این به بعد در خدمت ایشان خواهیم بود یک نکته ای را که به هیئت امنای محترم هم گفتم می خواهم عرض کنم ولازم هم میدانم اینجا هم عرض کنم ببینید مردم شریف تکاب

جمهوری اسلامی میتواند علما را حقوق بگیر کند و قدرت هم دارد ترکیه و عراق علماش حقوق بگیر هستند

ولی در ایران علما حقوق بگیر نیستند و امام هم نظرشان بر این بود و مقام معظم رهبری اجازه ندادند روحانیون حقوق بگیر شوند.

لذا چه عالم سنی چه عالم شیعی هیچکدام حقوق بگیر نیستند.

لذا باید مردم هوای علماء را داشته باشند علماء را مثل سابق تامین کنید لذا این مردم این باور را از ذهن پاک کنند که علماء چه شیعه چه سنی حقوق بگیر نیستند و وابسته به مردم هستند و مردم باید به وضعشان برسند

امیدوارم این کرونا هم هرچه زودتر قلع و قمع بشود تا اجتماعات مسلمانان هم هرچه زودتر فراهم بشود.

انتهای پیام

فهرست