رئیس دانشگاه شرعیات ننگرهار
شهید مولوی نیازی ، منادی وحدت بود و هرگز در برابر استعمار سر خم نکرد
سید احمد هاشمی تصریح کرد: مولوی نیازی هرگز در مقابل استعمار سر خم نکرد و تا روز شهادتش در جهت وفاق ملی می کوشید و منادی وحدت بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت استان آذربایجان غربی ،  به نقل از حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، سید احمد هاشمی رئیس دانشگاه شرعیات ننگرهار و رئیس اتحادیه اساتید زون مشرقی،  در وبینار در وبینار «شهید مولوی محمد ایاز نیازی منادی وحدت» که عصر امروز به همت شورای اخوت اسلامی افغانستان و همکاری مجمع تقریب برگزار شد، ضمن قدرانی از برگزار کنندگان این وبینار اظهار داشت: ما قدردان آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی هستیم که احترام خاصی برای علمای اسلام قائل هستند و پیوسته از حقوق مردم مظلوم جهان اسلام در برابر ظالمان و همچنین از حریت و استقلال قدس دفاع کرده اند.

وی در ادامه با ذکر زندگی نامه و سوابق علمی مولوی نیازی اظهار داشت: حدود ۴۵ سال با ایشان همراه و همسفر بودم، او قلب رحیم و مهربانی داشت و پیوسته آرزو می کرد مردم را به راه راست هدایت کند.

هاشمی تصریح کرد: مولوی نیازی ملت خود را بسیار دوست داشت و تلاش می کرد تا در متن ملت زندگی کند، قشر جوان به ایشان علاقه خیلی خاصی داشتند؛ در فقه و فقاهت به درجه اجتهاد رسیده بود و از کتب مذاهب فقهی دیگر استفاده بسیار می کرد.

وی ادامه داد: شهید مولوی نیازی برای اهل بیت علهیم السلام احترام خاصی قائل بود، مانند امام حسین(ع) زندگی کرد و مانند ایشان شهید شد؛ هرگز در مقابل استعمار سر خم نکرد  و تا روز شهادتش در جهت وفاق ملی می کوشید و منادی وحدت بود.

رئیس دانشگاه شرعیات ننگرهار در پایان برگزاری وبینار در تقدیر از یک عالم افغانی را نشانه ای از تقریب مذاهب و دوستی بین ملت ایران و افغانستان دانست.

انتهای پیام

فهرست