شناسه خبر: 4783

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=4783

امام جمعه سردشت
شیطان مظهر خبث و شرارت است
ماموستا محمد واوی اظهار داشت: شیطان اگر نتوانست به بزرگ خانواده نفوذ و وسوسه کند به اعضای کوچک خانواده مراجعه و آنهارا از انواع طریق و راهی از راه راست منحرف خواهد کرد و این پیام مهم و ضربه ای مهلک است که از طرف ابلیس به انسان وارد می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، آیین عبادی سیاسی این هفته سردشت با حضور باشکوه نمازگزاران و امامت ماموستا واوی امام جمعه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در مسجد جامع این شهر برگزار شد.

خطیب جمعه سردشت به موضوع رجم شیطان پرداخت و گفت:  در اعمال فرایض حج حکمت و فلسفه‌های زیادی وجود دارد  که همه به تعبدی بودن ختم می‌شود و این معنا و مفهوم را می رساند.

ماموستا محمد واوی با بیان اینکه یکی از اعمال انجام شده توسط حاجیان در ایام تشریق رجم ابلیس است، افزود: در روز عید باید ۷ سنگ را به صورت نمادین به ستونی پرتاب کند و شیطان را رجم کند در روز دوم ۲۱ سنگ به شیطان های بزرگ و کوچک و متوسط بزند در مجموع ۴۹ بار باید انجام شود و این عمل یکی از واجبات حج به شمار می‌آید. ماموستا واوی ترد کردن شیطان را یک نماد و سمبل مبارزه دائمی خیر و شر دانست و اظهار کرد: شیطان همیشه در مقابل انسان در حال وسوسه و نفاق است و چهره‌ی خود را در قالب جن و انس تغییر می‌دهد.

وی با اشاره به رجم شیطان از سوی حضرت ابراهیم (ع) ، اسماعیل ( ع ) و هاجره خاتون گفت: شیطان اگر نتوانست به بزرگ خانواده نفوذ و وسوسه کند به اعضای کوچک خانواده مراجعه و آنهارا از انواع طریق و راهی از راه راست منحرف خواهد کرد و این پیام مهم و ضربه ای مهلک است که از طرف ابلیس به انسان وارد می شود.

ایشان بیان کرد: شیطان مظهر خبث و شرارت است و از راه وسوسه به انواع شیوه در انسان نفوذ می‌کند و به همین خاطر لغزش‌های شیطانی زیاد هستند.

امام جمعه سردشت با اشاره به آیات و احادیث ، تاکید کرد: وقتی که شیطان از سوی حق تعالی رجم شد وعده داده که بر سر راه راست انسان‌ها قرار بگیرد و آنان شکرگزار نعمت الهی نباشند.

ماموستا واوی بابیان اینکه بزرگترین سلاح ابلیس ایجاد شک و دودلی و گمان است، توصیه کرد: شیطان به هر شیوه‌ای می خواهد انسان را منحرف کند اما باید برای جلوگیری از شیطان و وسوسه‌های انحرافی آن ضمن به زبان آوردن ” آعوذ بالله من شیطان الرجیم ” و پناه بردن به رب العالمین همیشه نام و یاد خدا را در دل‌های خود زنده نگه داشت.

وی در پایان با اشاره به اینکه در قربانی امسال بیش از ۷۰۰ راس دام برای قربانی ذبح شده‌اند، گفت: برای استفاده و نفع شهرستان نیازمند یک کشتارگاه صنعتی هستیم، کشتارگاهی که اکنون فعالیت دارد در شان این شهرستان نیست که باتوجه به آمادگی شهرداری برای راه اندازی یک کشتارگاه صنعتی بایستی سرمایه گذاران بخش خصوصی را به این بخش ترغیب کرد.

ر شد مثبت ۱۳۰ درصدی بودجه شهرداری /  ارتقای درجه شهرداری سردشت به درجه ۸

مهندس کامل رسولی شهردار سردشت قبل از خطبه‌های نماز جمعه این هفته به ارائه گزارشی از عملکرد شهرداری در مدت ۲ سال و ۶ ماه خدمت خود پرداخت.

وی بابیان اینکه اقدامات انجام شده در شرایط کرونایی و بحران اساسی شهرداری و بودجه کم عمرانی انجام گرفته، گفت: بودجه شهرداری در سالجاری نسبت به سال گذشته که در ۲۰ سال گذشته نیز کم سابقه بوده ۱۳۰ درصد رشد مثبت داشته و شهرداری در این مدت به درجه ۸ رسیده است.

وی مدیریت بحران شهرداری ، پرداخت حقوق و مطالبات پرسنل و کارکنان و بدهی‌ها، قطع دست‌های پنهان در شهرداری، رفع مشکلات ماشین آلات، اجرای عملیات عمرانی در ۱۸ نقطه شهر، باز شدن شهر با ایجاد راه‌های ارتباطی، ساخت تندیس مشاهیر سردشت و ساخت و احداث چهار پارک‌ از مهمترین اقدامات انجام شده عنوان کرد.

انتهای پیام

فهرست