شناسه خبر: 7521

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=7521

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
شیعه و اهل سنت نسبت به اهل بیت (ع) ارادت و محبت دارند
حجت الاسلام سید مهدی قریشی اظهار داشت: در مسئله جهاد تبیین ورود کنیم و اگر ما تبیین نکنیم دشمن از دیدگاه خود بدان خواهد پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی،حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی، روز یکشنبه در دومین نشست تخصصی ائمه جمعه اهل سنت آذربایجان غربی که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، با بیان اینکه باید مسئله وحدت را به دور از تعصبات بی جا عملی کرد و این مسئله نیاز به کار فرهنگی دارد، اظهار داشت: شیعه و اهل سنت نسبت به اهل بیت (ع) ارادت و محبت دارند.

وی اضافه کرد: حرکت نظام به سمتی است که تعصبات خشک و خالی را از بین ببرد و علما و روحانیون باید به مسئله وحدت کمک کنند؛ در قانون اساسی جمهوری اسلامی هم فرقی بین مذاهب و ادیان وجود ندارد.

امام جمعه ارومیه در ادامه با بیان اینکه اولین انتظار مردم از ما به عنوان امام جمعه تقوا و علمیت است، گفت: کسی که داعیه ترویج دین را دارد خودش باید اهل عمل صالح و تقوا باشد و بعداً دیگران را به آن دعوت کند وگرنه مردم نخواهند پذیرفت؛ مطالبی که در خطبه‌ها بیان می‌شود، باید به صورت عالمانه باشد.

وی ادامه داد: ائمه جمعه در برخی شوراها خصوصاً شورای فرهنگ عمومی حضور دارند باید سعی کنند آن‌ها را فعال کنند و اگر مسئولی در آن جلسات شرکت نمی‌کند، به مسئولان اطلاع داده شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه باید در مباحث سیاسی به صورت جدی وارد شویم، گفت: در مسئله جهاد تبیین باید ورود کنیم و اگر ما تبیین نکنیم دشمن از دیدگاه خود بدان خواهد پرداخت، و لذا ائمه در خطبه‌ها به مباحث کلی اکتفا نکنند، بلکه مباحثی که نیاز به روشنگری است، در نماز جمعه و سخنرانی‌ها به صورت شفاف تبیین کنند.

وی افزود: اگر مباحث نظام توسط دلسوزان آن تبیین نشود دیگران به غلط آن را تبیین خواهند کرد و برای نظام هزینه تراشی می‌کنند.

انتهای پیام

 

فهرست