شناسه خبر: 5543

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=5543

امام جمعه موقت تکاب
صبر و شکیبایی بزرگترین نعمت،گنج بهشت است
ماموستا سید عبدالله موسوی اظهار داشت: ملتهای زیادی به اسلام ایمان آورده اند.اما سبب وفا به عهد ،صداقت ،اخلاص در ایمان و پاکی مسلمانان در معاملات باعث باور اعتقاد کامل به دین است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز عبادی ، سیاسی جمعه اهل سنت این هفته تکاب با رعایت پروتکول های بهداشتی با امامت ماموستا سید عبداله موسوی امام جمعه موقت تکاب برگزار گردید.

خطیب جمعه در ابتدا به آیه ۹۶-۹۷سوره نمل اشاره کرد وگفت: مَا عِنْدَکُمْ یَنْفَدُ وَمَا عِنْدَ اللَّهِ بَاقٍ وَلَنَجْزِیَنَّ الَّذِینَ صَبَرُوا أَجْرَهُمْ بِأَحْسَنِ مَا کَانُوا یَعْمَلُونَ-آنچه [از ثروت و مال] نزد شماست، فانی می شود و آنچه [از پاداش و ثواب] نزد خداست، باقی می ماند، و قطعاً آنان که [برای دینشان] شکیبایی ورزیدند، پاداششان را بر پایه بهترین عملی که همواره انجام می داده اند، می دهیم.

وی تصریح کرد: مَنْ عَمِلَ صَالِحًا مِنْ ذَکَرٍ أَوْ أُنْثَى وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْیِیَنَّهُ حَیَاهً طَیِّبَهً وَلَنَجْزِیَنَّهُمْ أَجْرَهُمْ بِأَحْسَنِ مَا کَانُوا یَعْمَلُونَ -از مرد و زن، هر کس کار شایسته انجام دهد در حالی که مؤمن است، مسلماً او را به زندگی پاک و پاکیزه ای زنده می داریم و پاداششان را بر پایه بهترین عملی که همواره انجام می داده اند، می دهیم.

ماموستا موسوی افزود: صبر و شکیبایی بزرگترین نعمت،گنج بهشت است.در ادامه گفت:ایمان و صبر کمتر کسی می تواند به آن دست یابد

خطیب جمعه خاطر نشان کرد: ملتهای زیادی به اسلام ایمان آورده اند.اما سبب وفا به عهد ،صداقت ،اخلاص در ایمان و پاکی مسلمانان در معاملات باعث باور اعتقاد کامل به دین است.

وی درادامه عنوان کرد: قرآن،سنت پیامبر(ص)در این جنبه تاثیر به سزایی در دلها مسلمان گذاشته که نشانه همزیستی بین دولت های مسلمان دارد.

امام جمعه موقت تکاب در ادامه افزود: مرد و زن هر دو یکسان با خدا در ارتباط هستندکه در قانون کار ،پاداش با هم برابرند.

و هر دو بطور مساوی در پیشگاه خداوند متعال پادش می گیرند.اگرچه مرتکب گناه شدند. با اخلاص  به درگاه خدا توبه کنند.خداوند گناهانشان را پاک کند.

ماموستا موسوی به آیه۱۰-۱۱سوره زمر اشاره کرد و گفت: قُلْ یَا عِبَادِ الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا رَبَّکُمْ  لِلَّذِینَ أَحْسَنُوا فِی هَذِهِ الدُّنْیَا حَسَنَهٌ وَأَرْضُ اللَّهِ وَاسِعَهٌ إِنَّمَا یُوَفَّى الصَّابِرُونَ أَجْرَهُمْ بِغَیْرِ حِسَابٍ -بگو: ای بندگان مؤمنم! از پروردگارتان پروا کنید. برای کسانی که در این دنیا اعمال شایسته انجام داده اند، پاداش نیکی است و زمین خدا گسترده است [بر شماست از سرزمینی که دچار مضیقه دینی هستید به سرزمینی دیگر مهاجرت کنید]. فقط شکیبایان پاداششان را کامل و بدون حساب دریافت خواهند کرد.-قُلْ إِنِّی أُمِرْتُ أَنْ أَعْبُدَ اللَّهَ مُخْلِصًا لَهُ الدِّینَ -بگو: من مأمورم که خدا را در حالی که ایمان و عبادت را برای او [از هر گونه شرکی] خالص می کنم، بپرستم.

درخاتمه با دعای خیر مسلمانان را به وحدت و برادری ، برای ترقی اسلام ومسلمین،نابودی دشمنان هدایت جوانان وشفای بیماران ،ریشه کن کردن ویروس کرونا،دعا کردند.

انتهای پیام

فهرست