معاونت آموزش و پژوهش مرکز اسلامی آذربایجان غربی
طلاب و مدرسین اهل سنت ارومیه از کتابخانه مرکزی ارومیه بازدید کردند
حجت الاسلام حسین منافی اظهار داشت: ما هرساله برای طلاب مسابقه کتاب خوانی برگزار می کنیم که طلاب بوسیله خلاصه نویسی آن و یا شرکت در مسابقه می توانند در آن شرکت کنند که انشالله امسال نیز کتاب هارا تهیه کرده به طلاب ارائه می کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی، به همت معاونت آموزش و پژوهش مرکز اسلامی آذربایجان غربی تعدادی از مدرسین و طلاب اهل سنت ارومیه به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی از کتابخانه مرکزی ارومیه بازدید و سپس با حضور مدیر مرکز اسلامی و امام جمعه اهل سنت ارومیه نشستی برگزار کردند.

حجت الاسلام حسین منافی، معاونت آموزش و پژوهش مرکز اسلامی آذربایجان غربی نیز ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین محترم کتابخانه مرکزی ارومیه و حاج آقا مینایی آذرکه پیگیر هماهنگی این برنامه بودند تا انشالله طلاب عزیز ، بازدیدی از این کتابخانه داشتنه باشند و در این ایام که کتاب گران شده، می توانند استفاده بسیاری از این کتابخانه ها بکنند.

وی سپس خبر داد: از این به بعد کلیه امور مربوط به طلاب و اساتید ارومیه به ماموستا هاشم آبادی، مسئول شعبه ارومیه محول می شود و در خدمت ایشان هستیم و در هر زمینه ای که بخواهند برای پیشرفت طلاب و اساتید در خدمت ایشان هستیم و عزیزان نیز با همکاری، انتقادات و پیشنهادات خود انشالله ما را یاری خواهند کرد.

معاونت آموزش و پژوهش ادامه داد: واقعیت امر آن است که ما در سطح استان وضعیت قابل قبولی از جهت بحث آموزشی طلاب محترم نداریم و در بخش پژوهش نیز عملا صفر هستیم ولی ما تمام تلاش مان می کنیم که وضعیت بهتر شود، در بخش ارومیه هم طلاب مدرسه شیخ شلتوت شکرخدا طلاب خوبی هستند که آن هم بخاطر بعضی از حجرات خوب ما است ولی ما واقف بر این هستیم بعضی از افراد را از خدمات و کمکی های تحصیلی طلاب استفاده می کنند ولی در راه طلبگی نیستنند و آنچنان که باید و شاید درس نمی خوانند و به ما ابلاغ شده که نام این افراد و همچنین اساتیدی را که مشغول تدریس نیستند نامشان را حذف کنیم که انشالله اساتید به ما در این راه کمک خواهند کرد.

منافی تصریح نمود: مسئله دیگر ما تلاش داریم که مدرسه شیخ شلتوت ارومیه برای برادران احیا بشه  و اساتید خوبی هم داریم ولی لازمه آن این است که همکاران و اساتید تماما با ما در این راستا همکاری کنند تا بتوانیم مدرسه ای منظم جهت پیشرفت و ارتقای طلاب احیا کنیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: ما هرساله برای طلاب مسابقه کتاب خوانی برگزار می کنیم که طلاب بوسیله خلاصه نویسی آن و یا شرکت در مسابقه می توانند در آن شرکت کنند که انشالله امسال نیز کتاب هارا تهیه کرده به طلاب ارائه می کنیم و امیدواریم امسال بیشتر از سال های قبل کتاب را مطالعه و در آن شرکت کنند که برای برادران کتاب سیمای امام حسین در منابع اهل سنت تعیین گردیده و برای خواهران نیز کتابی در مورد عفت و حیا تعیین گردیده که انشالله به طلاب ممتاز جوایز نفیسی اهدا خواهد شد. که انشالله سبب بیشتر شدن مطالعه طلاب و استفاده آن ها خواهد شد.

انتهای پیام

فهرست