امام جمعه اهل سنت ارومیه
عاشورا یکی از وقایع مهم تاریخ اسلام و یکی از نقطه های ننگ آن است
ماموستا مامد کلشی‌نژاد اظهار داشت: قیام امام حسین(ع) احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بود در حالی که دشمنان می‌خواستند که ایشان لب به سخن نگشایند و یزیدیان را تایید و با آنان عهد و پیمان ببندد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نماز عبادی سیاسی جمعه اهل سنت این هفته ارومیه با حضور انبوه نمازگزاران و با رعایت توصیه های بهداشتی (ماسک و فاصله اجتماعی) در محل مسجد امام شافعی ارومیه به امامت ماموستا مامد کلشی نژاد امام جمعه ارومیه برگزار گردید.

ماموستا مامد کلشی‌نژاد با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم و ایام شهادت مظلومیت امام حسین(ع) افزود: عاشورا یکی از وقایع مهم تاریخ اسلام و یکی از نقطه های ننگ آن است چون برخی افراد در مقابل اولاد پیامبر(ص) یعنی امام حسین و یارانش قرار گرفته و ۷۲ نفر را به شهادت رساندند.

وی با اشاره به اهداف قیام حسینی گفت: قیام امام حسین(ع) احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بود در حالی که دشمنان می‌خواستند که ایشان لب به سخن نگشایند و یزیدیان را تایید و با آنان عهد و پیمان ببندد.

امام جمعه اهل سنت ارومیه اظهار داشت: این در حالی است که امام حسین(ع) با توجه به تربیتی که در مکتب پیامبر(ص) دیده بود تن به ذلت نداد و زیر حکومت ظالمه یزید نرفت.

وی تاکید کرد: پس یکی از درس‌های عاشورا و محرم این است که از رفتار و عملکرد امام(ع) الگوبرداری کرده و این را برای مسلمانان تبیین کنیم و تنها این نیست که حرکت امام حسین(ع) را به مردم بازگو کنیم اما با توجه به اینکه یکی از ظالمان وقت، خواهان به بیراهه کشاندن حکومت اسلامی بود، اما امام زیر بار ذلت نرفت، بنابراین مسلمانان نیز هیچ وقت نباید تن به ذلت داده و ظالم را تایید کنند و از سوی دیگر باید امام حسین(ع) و یارانش را برای خود الگو قرار دهند.

ماموستا کلشی‌نژاد در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه، با اشاره به روز مقاومت اسلامی اظهار داشت: یکی از روزهای مهم و تاریخی، روز مقاومت اسلامی در خاورمیانه است چون در جنگ ۳۳ روزه، تمام استکبار جهانی با یکدیگر متحد و ید واحد شده بودند که کل مقاومت لبنان را به زانو درآورند اما با توجه به مقاومت حزب الله لبنان و نیروهای از جان گذشته فلسطینی، خوشبختانه پس از ۳۳ روز آنان مجبور به عقب‌نشینی شده و شکست خوردند.

وی در ادامه با اشاره به کودتای ۲۸ مرداد توسط آمریکا گفت: در این راستا دشمنان ایران اسلامی با تمام وجود نقشه‌هایی برای این خاک و کشور تدارک دیده بودند اما با مقاومت، فداکاری، ایمان، در میدان بودن و ولایتمداری همه نقشه‌های شوم دشمنان نقش برآب شد.

انتهای پیام

فهرست