نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه
عبادت و روزه داری ماه رمضان از نعمات بزرگ خداوند برای مسلمین است
حجت الاسلام سیدمهدی قریشی اظهار داشت: عبادت و روزه داری ماه رمضان از نعمات بزرگ خداوند برای مسلمین است که در این ماه درهای رحمات ویژه الهی به سوی انسان باز شده و رحمات الهی به سوی انسان سرازیر می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در برنامه میعادگاه آدینه ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۰ اظهار داشت:عبادت و روزه داری ماه رمضان از نعمات بزرگ خداوند برای مسلمین است که در این ماه درهای رحمات ویژه الهی به سوی انسان باز شده و رحمات الهی به سوی انسان سرازیر می شود.

ماه مبارک رمضان ماهی است که خداوند دستور داده است تا اعمال انسان قبول، دعاهای او مستجاب و توبه هایش مورد قبول واقع شود.

لازم است مومنین در این ماه با انجام اعمال و گرفتن روزه عنایات ویژه و خاص الهی را بسمت خود جلب نمایند.

مومنین باید در این ماه شکرگذار نعمت ماه مبارک رمضان بوده و موجبات رضایت پروردگار را کسب کنند.

لازم است در این ماه مسئولین و مدیران نسبت به افراد زیر دست خود با سهولت رفتار کرده تا بتوانند در این ماه از فیض روزه داری بهره مند شوند.

مجموعه های اداری و کارخانجات در امورات کاری و زمان کار به کارمندان و کارگران خود تخفیف داده و نوع برخورد خود با افراد زیردست را بهتر نمایند.

بر عموم مردم نیز لازم است که در صورت داشتن تمکن مالی به فقرا و نیازمندان کمک کرده تا فقرا نیز بتوانند از فیوضات این ماه استفاده کنند.

حضرت امام سجاد علیه السلام در دعایی در صحیفه سجادیه در خصوص ماه مبارک رمضان و وظیفه مومنین در این ماه فرموده اند: خداوندا به ما کمک کن تا فضیلت ماه مبارک رمضان را بشناسیم و حرمت آن را نگه داریم.

نگه داشتن حرمت ماه مبارک رمضان مسئله مهمی است لذا کسانی که نمی توانند روزه بگیرند یا بصورت عمدی روزه نمی گیرند باید حرمت ماه رمضان را حفظ کنند و با تظاهر به روزه خواری، گناه دو چندان نصیب خود نکنند.

حضرت می فرمایند: خداوندا به ما توفیق ده تا از آنچه که در این ماه ممنوع کرده ای دوری کنیم و چنان روزه بگیریم که تو آن را می خواهی.

روزه داری فقط دست کشیدن از خوردن و آشامیدن نیست بلکه انسان باید علاوه بر روزه داری اعضا و جوارح خود را نیز از گناهان و معاصی بازداشته و آن ها در مسیر تبعیت از خداوند بکار گیرد.

براساس دعای حضرت انسان باید در این ماه بسیار مواظب باشد تا با گوش های خود سخن بیهوده نشنیده و با زبان خود سخنان حرام و بیهوده نگوید.

ماه رمضان ماهی است که انسان باید در آن، نسبت به اعمال و رفتار خود تجدید نظر نماید و اشتباهات گذشته خود را جبران و اصلاح نماید.

انتهای پیام

فهرست