شناسه خبر: 4491

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=4491

امام جمعه پیرانشهر
عدالت اجتماعی بعهده دین است
ماموستا دکتر مصطفی محمودی اظهار داشت: برابر روایات هیچ کسی از مشورت با بزرگان و صالحان ضرر ندیده پس لازم است برای نظم صحیح زندگی اجتماعی با هم مشورت داشته تا در تصمیمات و انجام امورات موفق باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ خطبه های نماز جمعه این هفته شهر پیرانشهر به امامت حاج ماموستا دکتر مصطفی محمودی امام جمعه شهرستان در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار گردید

وی در ابتدا ضمن توصیه نفس خود و نماز گزاران به تقوی و پرهیز از گناه با استناد به آیات کلام الله مجید و احادیث پیامبر گرامی اسلام (ص) به نظم اجتماعی در دین اشاره کرد و گفت: دین اسلام همانگونه برای تک تک افراد جامعه  برنامه دارد برای نظم اجتماعی نیز دارای برنامه های بسیار خوب می باشد

ماموستا محمودی خاطر نشان کرد: دین نظم اجتماع را حفظ می کند و عدالت اجتماعی بعهده دین است و دین  باید در کار مردم دخیل باشد و این امر با رعایت امورات دین توسط تک تک افراد محقق و صالحان دین حاکم خواهند شد.

خطیب جمعه مشورت و هماهنگی با دوستان و افراد صالح را از مهمترین شاخصه های زندگی افراد در جامعه اسلامی ذکر و گفت: برابر روایات هیچ کسی از مشورت با بزرگان و صالحان ضرر ندیده پس لازم است برای نظم صحیح زندگی اجتماعی با هم مشورت داشته تا در تصمیمات و انجام امورات موفق باشیم.

خطیب نماز جمعه انتخابات را در نظام ایران اسلامی از نظم اجتماعی دینی برشمرد و افزود امروز که روز تعین سرنوشت آتی نظام اسلامی در کشور و شهر و روستاهایمان است باید با مشورت همدیگر در تعین سکانداران چهار سال آینده با همدیگر مشورت و افراد صالح را انتخاب نمائیم.

ماموستا محمودی با بیان حدیثی از پیامبر گرامی اسلام(ص) فرمود هرگاه شما در انتخابتان افراد سالم و صالح را انتخاب ،  ثروتمندان نیز سخاوت پیشه باشند و در امورات با همدیگر مشورت داشته باشید مورد رضایت پرودگار و موفق خواهید شد و چنانچه عکس آن عمل کنید مرگ بهتر از زندگی برای شما است.

وی در ادامه تاکید کرد: مردم با خانواده های خود در مراکز اخذ رای حضور یابند تا مسئولین بتوانند در رفع مشکلات مردم گام بردارند و رئیس جمهور زمانی قدرتمند و توانا است که با رای حد اکثری شما تعین گردد.

ماموستا در پایان ضمن انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاها را نیز بسیار با اهمیت توصیف کرد و افزود: کاندیداهای محترم از تخریب همدیگر دوری و مردم نیز به افراد لایق ، متعهد و متدین رای دهند تا مشکلات شهر و روستاها نیز برطرف گردد.

نمازجمعه با صلوات بر محمد (ص)  و آل محمد (ص) وآرزوی طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری و پیروزی مسلمانان در سراسر جهان و نابودی دنیای کفر به پایان رسید

انتهای پیام

 

فهرست