امام جمعه اهل ســنت شـــهرســـتان نـقده
عروج ملکوتی  عالم ربانی آیت‌الله تسخیری مایه تأسف و تأثر شدید شد
ماموستا مامد کلشی نـژاد افزود:زندگی زاهدانه، بندگی خالصانه و نفس گرم آن اسوه پاكی و پارسايی موجب توجه هزاران انسان مشتاق خدا و پیامبر عظیم الشان اسلام«ص» و پاكی و معنويت بود و حوزه های علميه نفوذ و اقتدار معنوی آن فرزانه فضيلت را هرگز فراموش نخواهند كرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ امام جمعه اهل سنت نقده ، ماموستا مامد کلشی نژاد به مناسبت ارتحال حضرت آیت الله تسخیری بیانیه ای را صادر کرد:

متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و انا الیه راجعون

إذا مات العالم ثلُمَ فی‌الإسلام ثلمه لا یسدّها شیء

عروج ملکوتی  عالم ربانی آیت‌الله تسخیری مایه تأسف و تأثر شدید شد

ارتحال این عالم ربانی که سالیان پربرکت عمر شریفشان در اکتساب علم و تقوا و ورع و خدمت به اسلام و انقلاب و حوزه‌های علمیه صرف شد مصیبتی عظیم و جانفرساست. بی‌تردید ضایعه فقدان جانگداز این فقیه و عارف عالی مقام که به تصریح قاطبه صالحان، در ردیف ابرار و از زمره اولیاء‌الله بود، ثلمه‌ای جبران‌ناپذیر بر امت بزرگ اسلامی است.

زندگی زاهدانه، بندگی خالصانه و نفس گرم آن اسوه پاکی و پارسایی موجب توجه هزاران انسان مشتاق خدا و پیامبر عظیم الشان اسلام«ص» و پاکی و معنویت بود و حوزه های علمیه نفوذ و اقتدار معنوی آن فرزانه فضیلت را هرگز فراموش نخواهند کرد.

اینجانب این فقدان اسفبار را ازطرف خود و کلیه روحانیت اهل سنت شهرستان نقده به محضر مقام معظم رهبری «مدظله العالی» مراجع بزرگوار تقلید،« دامت برکاتهم»نماینده محترم ولی فقیه دراستان آذربایجان غربی، حوزه های علمیه، بیت محترم آن مرحوم و مردم ولایتمدار ایران اسلامی تسلیت گفته و برای آن مرحوم حشربا انبیا و اولیا الهی را آرزو نموده و عرضه میدارم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

کلشی نـژاد

امام جمعه اهل ســنت شـــهرســـتان نـقده

انتهای پیام

فهرست