شناسه خبر: 2106

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=2106

مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی
علمای اهل سنت ، معتقد به نظام جمهوری اسلامی هستند
حجت الاسلام عسگر فعال آذر اظهار داشت: تنها نظامی که توانسته تمامیت ارضی را حفظ کند نظام مقدس جمهوری اسلامی است و این حفظ کردن تمامیت ارضی به دست برادران اهل سنت است چون بالای ۸۰% هموطنان مرزنشین ما برادران اهل سنت هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛  جمعی از روحانیون اهل سنت ارومیه با نماینده جدید ولی فقیه در سپاه شهداء استان آذربایجان غربی دیدار کردند.

در این نشست ابتدا مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی ، حجت الاسلام عسگر فعال آذر گفت: با عرض سلام و وقت بخیر خدمت یکایک علمای محترم و کسب اجازه از عزیزان .

اولاً ایام شهادت حضرت سیدالشهدا را تسلیت عرض می کنیم و امیدواریم که خداوند متعال در این ایام ما را دست خالی نفرمایند و عرض تبریک داریم به مناسبت انتصاب حجت الاسلام متین به سمت نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهدای استان آذربایجان غربی.

وی اشاره به آیات قرآن کریم کرد و گفت ، خداوند متعال در قرآن می فرماید: غلبت الروم فی ادنی الارض وهم من بعد غلبهم سیغلبون

( روم شکست خورد و در نزدیکترین سرزمین و بعد از شکستشان در ظرف چند سالى به زودى پیروز خواهند گردید) وانان را چه کسی شکست داده است زیرا در آن زمان (زمان پیامبر اکرم (ص) دو قدرت بزرگ وجود داشتند  یکی روم و یکی ایران بود.

فعال آذر در ادامه اظهار داشت: در زمان پیامبر اکرم این قدرت به این بزرگی در عرض این ۱۴۰۰ سال مثل گوشت قربانی تقسیم شده و متاسفانه از پیکره ایران بزرگ جدا شده است تنها نظامی که توانسته تمامیت ارضی را حفظ کند نظام مقدس جمهوری اسلامی است و این حفظ کردن تمامیت ارضی به دست برادران اهل سنت است چون بالای ۸۰% هموطنان مرزنشین ما برادران اهل سنت هستند.

مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: یکی از شاخصه های مهم این حفظ کردن تمامیت ارضی و موثر ترین مسائلی که دخیل بوده در این قضیه برادران اهل سنت بوده است ما در این استان بالاخره بعد از اینکه حاج آقای قریشی تشریف آوردند ( نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی ) و جریان مدیریت اهل سنت مستقل شد قبلا مرکز بزرگ اسلامی بود که سه استان کردستان ، کرمانشاه و آذربایجان غربی بود که به مرکزیت استان کردستان بود که قبل از ما کرمانشاه مستقل شده بود و بعد از حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی نیز مستقل شدند و این قضیه مستقل شدن مدیریت علمای اهل سنت در استان ما تقریبا ۵ سال پیش به عنوان یک اتفاق مهم روی داد.

وی گفت: الحمدالله ما با اهل سنت استان بسیار تعامل خوبی داریم و  تعبیری که اکثرا آن را به کار می‌برند اهل سنت این استان گل سر سبد اهل سنت کل کشور هستند

ما به حمدالله مشکل حادی در هیچ زمینه ، امنیتی با علمای اهل سنت نداریم  و اکثریت اهل سنت مخصوصاً علمای اهل سنت معتقد به نظام جمهوری اسلامی هستند و همکاری دارند و مشکل حادی در این زمینه الحمدلله وجود ندارد

فعال آذر تاکید کرد: ما در این استان قبل از انقلاب ۳۷۰ مسجد داشتیم الان ( بعد از انقلاب ) حدود ۲۱۰۰ مسجد داریم بعد از انقلاب تمام مساجد ما قریب به اتفاق و به حمدالله دارای عالم و ماموستا روحانی شدند ما الحمدلله مازاد بر مساجد هم عالم و روحانی  داریم و حدود ۵۳۰ نفر نیز طلبه داریم که در حجرات و مدارس دینی مشغول تحصیل هستند و تمام علمای اهل سنت که نماز جماعت می خوانند نماز جمعه نیز می خوانند یعنی ما به تعداد مساجد اهل سنت که ۲۱۰۰ مسجد می باشد همان تعداد نماز جمعه نیز داریم.

ما هفده امام جمعه رسمی داریم که حکم آن را از نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی می گیرند که ۱۷ شهرستان و بخش استان شامل آنها می شود و الا تمام روحانیون اهل سنت همه آنها امام جمعه هستند.

وی در ادامه اشاره به شهدای روحانیون استان کرد و گفت: ما  ۲۶ شهید ماموستا داریم ، که  یادواره‌ هایی در زمینه شهادت ماموستایان شهید ، با همکاری سپاه و بسیج چندین مرتبه در مرکز استان یا شهرستان ها تشکیل شده است و حتی چندین کتاب نیز در این زمینه به رشته تحریر در آمده است. که امام جمعه سردشت یکی از انها بود که شهید شده است و سایر شهدا که علمای مشهوری بوده‌اند که مقام معظم رهبری از شهید شهریکندی یاد کرده‌اند و روحانیون اهل سنت مانند همه قشرهای دیگر در زمینه فداکردن وشهادت چنین شهدایی را به انقلاب تقدیم نموده ایم.

انتهای پیام

فهرست