شناسه خبر: 3993

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=3993

امام جمعه سردشت
عید سعید فطر ، پیروزی بر نفس ، هوای درونی و شیطان است
ماموستا واوی اظهار داشت: انسان باید به گذشته خود بنگرد و ببیند در این ماه مبارک چه منفعتی به دست آورده است.آیا آهنگ تقوا رو در این ماه مبارک به دست آورده ؟ آیا به صفتی که خداوند متعال می خواهد در وجود ما باشد که همان تقواست به آن رسیده ؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ ماموستا واوی در خطبه نماز جمعه این هفته در جمع نمازگزاران سردشتی ضمن تبریک عید سعید فطر به نمازگزاران و عموم مسلمین جهان ، اظهار داشت: انشالله این عید پر از رحمت و برکت برای قیامت باشد و خداوند متعال از ما راضی و خشنود شود ، و در طاعات و عبادات استوار و ثابت قدم باشید و به لطف خدا اگر سال آینده زنده باشیم ، بتوانیم از نعمت ها و ثواب آن بهره مند گردیم.

خطیب جمعه ضمن اشاره به درخواست حوزه  بهداشت و سلامت در خصوص واکسن افرادی که بالای هشتاد سال سن دارند  افزود: این عزیزان می توانند تا آخر اردیبهشت به مدرسه حجاب مراجعه نمایند تا خود را   علیه این بیماری منحوس کرونا واکسینه نمایند ، تا حالا خیلی از افراد واکسن کرونا رو تزریق کرده اند و بحمدالله مشکلی پیش نیامده است.

امام جمعه در ادامه به دو رویداد تلخی که در هفته گذشته رخ داده اشاره کرد و آن را به شدت محکوم کرد و افزود: یکی از تلخ ترین آنها انفجار جلوی یک مدرسه دخترانه در کشور افغانستان بود که دل هر آدمی را به درد می آورد که در جریان آن شصت الی هفتاد دختر بی گناه که هیچ تاوانی نداشتند به دست تروریست ها در ماه مبارک رمضان شهید شدند و صدو هشتاد نفر دیگر مجروع شدند.و حادثه ناگوار دیگر حمله وحشیانه رژیم اشغالگر صهیونیستی به قبله اول مسلمین جهان یعنی بیت المقدس بود که مسلمانان در آن مشغول عبادت بودند.آرزو داریم و از خداوند متعال می خواهیم که بیت المقدس به دست مسلمانان آزاد شود.

ایشان در بخش دیگری از خطبه های خود به ماه مبارک رمضان امسال که به اتمام رسید اشاره کرد و تصریح نمود: خیر و برکتی که خداوند به نام مبارک رمضان به انسان عطا کرده به پایان رسید ، خوش به حال آنان که از آن بهره مند شدند.خیلی از ما فکر میکنیم که با تمام شدن ماه رمضان باید عبادات و طاعات ما هم تمام شود در حالی که نباید چنین باشد و این ماه باید سرمشق و الگو برای ماه های دیگر باشد.

واوی عید سعید فطر را پیروزی بر نفس ، هوای درونی و شیطان ذکر کرد و افزود: انسان باید به گذشته خود بنگرد و ببیند در این ماه مبارک چه منفعتی به دست آورده است.آیا آهنگ تقوا رو در این ماه مبارک به دست آورده ؟ آیا به صفتی که خداوند متعال می خواهد در وجود ما باشد که همان تقواست به آن رسیده ؟ ما نباید فکر کنیم که رمضان برای ما هیچ ثمری ندارد یکی از بزرگترین نعمت های رمضان تقوا می باشد که انسان می تواند به آن برسد.خداوند میفرماید کسی که همیشه به یاد خدا باشد این یکی از نشانه های تقوا می باشد.شیطان همیشه می خواهد انسان از یاد خدا غافل باشد و او را فریب دهد.در طول ماهی که انسان می خواهد با هوا و نفس درونی خود بجنگد آدم رو وسوسه میکند و میگوید که رمضان تمام شده است و به کارهای قبلی خود برگرد و تا به حال بهره و ثواب خوبی گرفتی و شیطان آدم را کمی تنبل می کند.

خطیب نماز جمعه فرمودند:اگر آدم تقوا داشته باشد از همین حالا خود را برای عید بزرگی که در پیش دارد آماده میکند که همان عید قربان است که انسان باید در این روز ایثار و فداکاری کند و اگر توان مالی داشته باشد باید به زیارت حج برود.یا ثروت و دارایی خود را ببخشد.ما عادت کرده ایم به خوبی کردن ولی مهمتر از آن اینست که در این راه ثابت قدم و استوار باشیم.و در مقابل گناه و معصیت ایستادگی کنیم.همانطور که در این ماه در مراسمات و نماز جمعه شرکت کردید باید بعد از این ماه هم به همین شکل باقی بمانید. یکی از صحابه پیامبر که در خدمت پیامبر بود از رسول خدا خواست تا او را نصیحتی کند که از دیگران بی نیاز شود ، پیامبر فرمودند: بگو به خدا ایمان آوردم و در این راه استوار و ثابت قدم میمانم.کسانی که فریاد میزنند پروردگار ما الله است و به این حرف خود اعتقاد قلبی دارند و پا فشاری می کنند در روزی که مرگ به سراغشان می آید فرشتگان به بالین آنها می آیند و مژده بهشت به آنان می دهند و به آنان می‌گویند نترسید و نگران نشوید شما به بهشتی که خدا به مومنین وعده داده وارد میشوید.

انتهای پیام

فهرست