شناسه خبر: 1530

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=1530

امام جمعه اهل سنت نقده
عید سعید قربان، موسم توفیق در عبادت و عبودیت است
ماموستا مامد کلشی نژاد اظهار داشت: امسال در حالی به استقبال عید سعید قربان می‌رویم که کماکان، نظام سلطه و به دنبال آن تنش‌های سیاسی و نظامی، عداوت و خشونت، تهدید و تحریم‌های تحمیلی، سلامت مردم را در گوشه و کنار این جهان تهدید می‌کند. در جهان اسلام نیز آرامش و سلامت و حیات مردم عزیز فلسطین، یمن، افغانستان، عراق، سوریه، و...و بسیاری از ملل دیگر با بروز تنش‌ها و تحمیل جنگ‌ها تهدید می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ ماموستا مامد کلشی نژاد، امام جمعه اهل سنت نقده طی پیامی فرا رسیدن عید سعید قربان، را تبریک گفت :

متن پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

فرا رسیدن عید سعید قربان، موسم توفیق در عبادت و عبودیت را به محضر همه همشهریان وهم کیشان،خواهران وبرادران ایمانی و مسلمانان عالم، صمیمانه تبریک و تهنیت مینمایم این روزها و ماه‌های مبارک، هدیه الهی، نقطه عطف و نشانه‌ای است برای آدمیان که هر بار و هر سال، سفینه حیات و جهان پیرامون خود را به مدد نیروی ایمان و چراغ هدایت الهی و از مسیر اصلاح مستمر به سوی ساحل نجات، صلح و سلامت برسانند.

امسال در حالی به استقبال عید سعید قربان می‌رویم که کماکان، نظام سلطه و به دنبال آن تنش‌های سیاسی و نظامی، عداوت و خشونت، تهدید و تحریم‌های تحمیلی، سلامت مردم را در گوشه و کنار این جهان تهدید می‌کند. در جهان اسلام نیز آرامش و سلامت و حیات مردم عزیز فلسطین، یمن، افغانستان، عراق، سوریه، و…و بسیاری از ملل دیگر با بروز تنش‌ها و تحمیل جنگ‌ها تهدید می‌شود.

به نظر می‌رسد در این اثنا، حداقل وظیفه و مسئولیت یکایک ما، محکوم کردن این منازعات بی حاصل و تهدیدها و رفتارهای خصمانه غیربشری و البته چاره جویی برای رهایی بشر از این مسیر بی سرانجام و بدفرجام است.

و السلام علیکم و رحمهالله و برکاته

کلشی نژاد

امام جمعه اهل سنت شهرستان نقده

فهرست