نماینده ولی فقیه در آذربایان غربی و امام جمعه ارومیه
عید قربان، باشکوهترین جلوه ایثار و تعبد در برابر خالق یکتاست
حجت السلام سید مهدی قریشی افزود: عالی ترین شور در یک انسان ایمان است و حج بلندای بیکران ایمان انسان به خالق یکتاست و اهدای قربانی به آستان دوست، محو کامل خود مداری و خودخواهی و صحنه تلاش مداری، کمال و عدالت جویی است که در عید قربان تجلی یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ حجت السلام والمسلمین سید مهدی قریشی بمناسبت فرارسیدن عید سعید قربان پیام تبریکی صادر کردند

متن این پیام بدین شرح است :

بسم الله الرحمن الرحیم

عید قربان عید سرسپردگی و بندگی و عید برآمدن انسانی نو ازخاکسترهای خویشتن خویش و عید نزدیک شدن دل‌هایی است که به قرب الهی رسیده‌اند. این عید به عنوان باشکوه‌ترین و زیباترین جلوه تعبد و اطاعت در برابر معبود و عالیترین مرحله بندگی و عبودیت به درگاه حضرت باری تعالی است .

عید قربان، باشکوهترین جلوه ایثار و تعبد در برابر خالق یکتا و موفق بیرون آمدن از آزمون سخت و سنگین الهی حضرت ابراهیم خلیل الرحمن(ع) است که با دل کندن از تمامی تعلقات دنیوی ، راه و رسم طاعت و بندگی و گذشتن از خود و دلبستگی ها  در درگاه حق را به انسان ها آموخت و منشاء پاک ترین عید مسلمانان شد.

عالی ترین شور در یک انسان ایمان است و حج بلندای بیکران ایمان انسان به خالق یکتاست و اهدای قربانی به آستان دوست، محو کامل خود مداری و خودخواهی و صحنه تلاش مداری، کمال و عدالت جویی است که در عید قربان تجلی یافته است.

اینجانب فرا رسیدن این عید بزرگ  را به مردمان عزیز ایران اسلامی بویژه مردم شریف استان آذربایجان غربی تبریک و تهنیت عرض نموده و از پیشگاه با عظمت پروردگار بی‌ همتا سعادت، سلامتی، رستگاری، اقتدار و سربلندی روز افزون را برای همگان مسئلت دارم و امیدوارم خداوند متعال با نزول رحمت خود در این روزهای با عظمت زمینه سلامتی و ریشه کن شدن ویروس منحوس کرونا را در میهن اسلامی فراهم کرده و توفیق برگزاری آیین های دینی را برای مشتاقان و علاقمندان عنایت فرماید.

سید مهدی قریشی

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه

انتهای پیام

فهرست