شناسه خبر: 4762

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=4762

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
عید قربان آغاز دهه امامت و ولایت است
حجت الاسلام سیدمهدی قریشی اظهار داشت: یکی از مهم ترین امتحانات حضرت ابراهیم علیه السلام قربانی کردن اسماعیل بود که مسئله عید قربان از آن زمان است و هرکس که در این ایام به حج مشرف شود باید در دهم ذیحجه در منطقه منا در راه خداوند حیوان حلال گوشتی را سر ببرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته ارومیه اظهار داشت: عید قربان آغاز دهه امامت و ولایت است که با برگزیده شدن حضرت ابراهیم علیه السلام به مقام امامت پس از سربلند بیرون آمدن از امتحان متعدد الهی آغاز می شود.

وی خاطر نشان کرد: یکی از مهم ترین امتحانات حضرت ابراهیم علیه السلام قربانی کردن اسماعیل بود که مسئله عید قربان از آن زمان است و هرکس که در این ایام به حج مشرف شود باید در دهم ذیحجه در منطقه منا در راه خداوند حیوان حلال گوشتی را سر ببرد.

عید قربان از اعیاد با عظمت مسلمین است که این عید را تبریک می گویم

سید مهدی قریشی تصریح نمود: در این عید باید تلاش شود تا از اعمالی که برای این روز وارد شده غافل نشویم که یکی از این اعمال نماز عید قربان است.

اگر وضعیت کرونا وخیم تر نشود به جماعت اقامه خواهد شد اما اگر اقامه نشود می توان در منزل این نماز را به صورت فرادی اقامه کرد.

امام جمعه ارومیه اظهار داشت: عمل دیگر عید قربان، قربانی است کسانی که توان مالی دارند در راه خداوند قربانی کنند و بین فقرا، نیازمندان و اقوام بخش کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در ادامه افزود: براساس روایت ، کسی که حیوانی را قربانی می کند اولین قطره خون حیوان که به زمین ریخته می شود سبب بخشیده شدن معاصی شخص می شود.

پخش گوشت قربانی در ایامی که وضعیت معیشت مردم خوب نیست بهترین کار بوده و ثواب بسیاری داشته و رحمت خداوند را به همراه دارد.

براساس روایتی از پیامبر صلی الله علیه و آله قربانی های انسان در دنیا مرکبی برای عبور انسان از پل صراط در قیامت خواهد بود لذا هر چه قربانی بهتر باشد مرکب انسان در قیامت بهتر خواهد بود.

انتهای پیام

 

فهرست