امام جمعه نلاس سردشت
عید قربان حقیقت یکسانی و نوع دوستی را در جامعه اسلامی به وضوح آشکار نمود
ماموستا خدر رحیمی اظهار داشت: از خداوند عاجزانه استمداد می‌نماییم که قربانی خیرین را قبول کند که شادی را در این مقطع زمان برای خانواده های بی‌بضاعت به همراه داشت و موج سرور وامید را در جامعه زنده نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته  با حضور انبوه نمازگزاران و با رعایت توصیه های بهداشتی (ماسک و فاصله اجتماعی) در محل مسجد جامع شهر نلاس به امامت ملا‌خدر رحیمی امام جمعه شهر نلاس برگزار گردید.

وی ابتدا با حمد و ثنای خداوند و درود و سلام به‌روح پیامبر اسلام‌(ص) و اهل بیت به بیان تابستان و رعایت صرفه جوئی خصوصا در موضوع آب و برق اشاره کرد و گفت: مردم ما همیشه یار و یاور مسئولین بودند و در هر مقطعی از زمان هم‌ حضور در صحنه‌های انتخابات و……داشتند و هم به حرف مسئولین عمل نموده‌اند .

خطیب جمعه اظهار داشت: از خداوند عاجزانه استمداد می‌نماییم که قربانی خیرین را قبول کند که شادی را در این مقطع زمان برای خانواده های بی‌بضاعت به همراه داشت و موج سرور وامید را در جامعه زنده نمود و حقیقت یکسانی و نوع دوستی را با عید قربان در جامعه اسلامی به وضوح آشکار نمود.

امام جمعه نلاس سپس به موضوع آب این نعمت الهی اشاره کرد و گفت : آب مایه حیات است و به فرموده قرانی  (وجعلنا من الماء کل شئ حی) آب نعمت الهی است قدر این نعمت را بدانیم و شکرگزار باشیم و در مصرف آن دقت کنیم خصوصا اینکه بعضی خانواده‌ها با شستن خودرو یا فرش شوئی و….. موجب هدر و اصراف آن میشوند نعمت با شکر زیاد میشود ولی کفران نعمت نعمت را از بین میبرد، هدر دادن آب نوعی کفران نعمت است .

ماموستا رحیمی در ادامه خاطر نشان کرد: شکر عملی آب، دقت در مصرف و صرفه جوئی است و اینکه زمینه آن را فراهم کنیم که سایر خانواده ها نیز از این نعمت بزرگ استفاده کنند ، شکر نعمت، نعمتت افزون کند و کفر نعمت از کفت بیرون کند.

وی افزود: شکر فضایلی است که به بندگان ارزانی میبخشد ؛صبر و شکر در رحمت الهی است ،شکر با قلب و زبان و عمل و بخشش نعمت در راه رضای صاحب نعمت ، اقناع به کم و زیاد و رعایت حدود الهی .

انتهای پیام

فهرست