نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
غدیر، روز اکمال دین محمدی ( ص) و ابلاغ و پذیرش مکتب ولایت علوی ( ع)  است
سید مهدی قریشی افزود: اهمیت غدیر در پیشگاه خداوند و در قرآن کریم آن گونه است که اگر پیامبر (ص) جانشینی حضرت علی(ع) را در آخرین سفر حج خود اعلام نمی‌کردند،  رسالت نبوی که حاصل و نتیجه نهایی بعثت همه انبیاء الهی است ناتمام می ماند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بمناسبت عید سعید غدیر خم پیام تبریکصادر نمود.

متن پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن رحیم

“الحمدالله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه مولانا امیر المومنین

غدیر، روز اکمال دین محمدی ( ص) و ابلاغ و پذیرش مکتب ولایت علوی ( ع)  است که همه اسلام خواهان و حق طلبان عالم باید آن را گرامی بدارند. ابلاغ ولایت نقطه اتکای نجات بشریت از گمراهی‌ها و ضلالت‌ها بود و تا با تمسک به این اصل بزرگ، و پیروی از خط مشی تبیین شده در غدیر جهانی دینی را پدید آورد.

اهمیت غدیر در پیشگاه خداوند و در قرآن کریم آن گونه است که اگر پیامبر (ص) جانشینی حضرت علی(ع) را در آخرین سفر حج خود اعلام نمی‌کردند،  رسالت نبوی که حاصل و نتیجه نهایی بعثت همه انبیاء الهی است ناتمام می ماند .

خطابه غدیر  پیامبر خاتم ، عصاره و چکیده تمام ادیان الهی و خلاصه مکتب وحی و سرنوشت ‌ساز ترین واقعه تاریخ است و می‎توانست تمامی نقشه‌های منافقان را خنثی و اسلام ناب را در تمامی اعصار تاریخ حفظ کند ، که مع الاسف دنیا طلبان و اسیر شدگان به کید شیاطین از آن سرپیچی کردند و بشر را از صراط مستقیم هدایت خارج نمودند. حال در این زمان نقش حساس و حیاتی ولایت فقیه  و نهاد معظم فقاهت و مرجعیت در جامعه اسلامی،  همان استمرار بخشی و احیاگری غدیر و تنها عامل وحدت و انسجام امت اسلامی پس از پیامبر و امامان معصوم است و خنثی کننده توطئه‌های دشمنان و منافقان عصر حاضر و مانع از انحراف امت اسلامی از اصول خواهد بود

بر این اساس رفاه و امنیت جامعه اسلامی و تعلیم و تربیت موفق و رشد فرهنگی جامعه، پیگیری تحقق اهداف جمهوری اسلامی  و آرمان های اصیل انقلاب اسلامی ، تنها راه عمل به فرمان های روشن الهی در یوم غدیر است.

اینجانب  این عید بزرگ و خجسته را به عموم مسلمین به ویژه مردم ولایتمدار استان آذربایجان غربی تبریک عرض میکنم و امیدوارم در شرایط کنونی و گسترش ویروس کرونا با نظر به جایگاه عید غدیر در قرآن، احادیث و روایات،  و تکلیف تعظیم شعائر الهی ، برگزاری جشن ها و مراسمات بصورت ویژه و ابتکار در بزرگداشت این روز بزرگ بصورت مجازی  و محتوایی و پیام دار غدیر را تکلیف خود و همگان میدانیم .

سید مهدی قریشی

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه

انتهای پیام

فهرست