مدیرعامل منطقه آزاد ماکو
غیر محصور بودن منطه آزاد ماکو مشکل اصلی در مسیر توسعه این منطقه است
دکتر عبدالرحیمی اظهار داشت: اعتبارات جذب شده در منطقه آزاد ماکو با توجه به گستردگی منطقه آزاد بیشتر متمرکز در محرومیت زدایی ها ، مشارکت در ساخت راه ها ، بهسازی و تجهیز مدارس ، بیمارستان ها و رفع مشکلات شهری و روستایی شده است که امیدواریم متولیان استانی و مدیران در تسریع روند خدمات رسانی به مردم این منطقه مشارکت بیشتری داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ ظهر دیروز نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه با دکتر عبدالرحیمی مدیرعامل منطقه آزاد ماکو دیدار کردند.

در این دیدار دکتر عبدالرحیمی ، مدیرعامل منطقه آزاد ماکو ضمن قدردانی از توجهات ویژه نماینده ولی فقیه در استان به توسعه منطقه آزاد ماکو ، به ارائه گزارش مبسوطی از عملکرد این منطقه در آماده سازی زیرساخت ها و محرومیت زدایی ها در این منطقه ارائه داد

وی گفت : با توجه به محدودیت واردات در ایام کرونا شاهد توسعه واحد های تولیدی در این منطقه هستیم که امیدواریم مشکلات تأمین مواد اولیه کارگاه ها و کارخانه های تولیدی در این منطقه تسهیل شده و شاهد رونق تولید در منطقه آزاد ماکو باشیم.

وی افزود : غیر محصور بودن منطه آزاد ماکو مشکل اصلی در مسیر توسعه این منطقه است که برنامه ریزی هایی در این خصوص صورت گرفته که امیدواریم در ایام نچندان دور شاهد محدودیت منطقه آزاد ماکو و تسریع در روند رشد و توسعه  این منطقه باشیم.

دکتر عبدالرحیمی در ادامه سخنان خود منطقه آزاد ماکو را بعنوان منطقه عمران و آبادانی مطرح کرده و گفت : اعتبارات جذب شده در منطقه آزاد ماکو با توجه به گستردگی منطقه آزاد بیشتر متمرکز در محرومیت زدایی ها ، مشارکت در ساخت راه ها ، بهسازی و تجهیز مدارس ، بیمارستان ها و رفع مشکلات شهری و روستایی شده است که امیدواریم متولیان استانی و مدیران در تسریع روند خدمات رسانی به مردم این منطقه مشارکت بیشتری داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد : بحمدالله در سال های گذشته با کاهش هزینه های جاری در منطقه آزاد ماکو شاهد افزایش ۳۰ درصدی اعتبارات عمرانی هستیم که امیدواریم با مشارکت های قرارگاه پیشرفت و آبادانی و سایر نهاد ها و ادارات شاهد محرویمت زدایی از این منطقه باشیم.

عبدالرحیمی به ظرفیت عظیم کشاورزی منطقه پلدشت و اطراف آن اشاره کرده و گفت : با افتتاح و تکمیل سد کرم آباد و  مشارکت و سرمایه گذاری بخش های خصوصی و دولتی و برخی نهاد های عمومی امیدواریم شاهد رونق کشاورزی و صنایع مادر در این منطقه باشیم که اقدامات اولیه در این خصوص صورت گرفته که با پایدار شدن شرایط اثرات آن را در منطقه خواهیم دید.

مدیر عامل منطقه آزاد ماکو در ادامه گزارشات خود گفت : با لطف الهی هم اکنون ۱۱۰ کارگاه و کارخانه در منطقه آزاد ماکو وجود دارد که ۹۹ درصد آنها فعالند که انتظار داریم با بهبود شرایط زیر ساختی منطقه و تکمیل پروژه های ریلی و راهی شاهد افزایش ۱۰ برابری این تولیدات و سرمایه گذاری ها باشیم که یقینا باعث رفع مشکلات اشتغال و توسعه در استان خواهد شد.

انتهای پیام

فهرست