شناسه خبر: 3186

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=3186

امام جمعه اهل سنت ارومیه
فرعون نمونه بارز ظلم در جامعه بشری بود
ماموستا مامد کلشی نژاد اظهار داشت: وقتی به عدالت اسلامی می‌نگریم و می‌بینیم حتی اگر کسی در اسلام مورد ظلم واقع شود عدالت اسلامی به کسی اجازه نمی دهد بلکه اسلام و مسلمین درمقابل ظالم بایستی بایستند و ظالم باید تاوان کار خود را پس بدهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ نماز عبادی ، سیاسی جمعه اهل سنت این هفته ارومیه با رعایت پروتکول های بهداشتی با امامت ماموستا مامد کلشی نژاد  امام جمعه اهل سنت ارومیه برگزار گردید.

وی ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر ؛ مردم دیندار و دین دوست را به تقوای الهی دعوت نمود و به عدالت اجتماعی در اسلام پرداخت و گفت: عدالت اسلامی یکی از بهترین شاخصه‌های دین اسلام است.

ماموستا کلشی نژاد اشاره به موضوع الظلم در تاریخ قبل از اسلام پرداخت و افزود: فرعون را نمونه ظلم در جامعه بشری دانست و با توجه به اینکه فرعون برای ساخت اهرام در مصر هزار کیلومتر برده ها را می فرستاد تا سنگ هایی که در شهر اصفهان وجود داشتند را به قاهره بیاورند و هرم های را در آنجا بسازند برای اینکه معتقد بود وقتی که میمیرد برده‌های از او مواظبت میکنند و نگهبانی میدهند و هرکس می مرد آن را هم می آوردند و در دخمه وچاهایی که در کنار اهرام ثلاثه وجود داشتند و در آنجا دفن میکردند  فرعون  معتقد بود که حیوانات ارزش دارند چون از آن‌ها برای گشت و گذار استفاده میکنیم از گوشت آن ها استفاده می کنیم ولی انسان ارزشی ندارد و به این منظور هم سنگ هایی که در شهر استان در ۱۰۰۰ کیلومتری شهر قاره قرار گرفته بودند را انسان ها بایستی آن را بر روی ریل ها حمل می کردند و به آنها می آوردند آنان اجازه نداشتند که از حیوانات استفاده بکنند چون حیوان را با ارزش تر می دانست.

خطیب جمعه تصریح نمود: اگر به عدالت اسلامی می‌نگریم و می‌بینیم حتی اگر کسی در اسلام مورد ظلم واقع شود عدالت اسلامی به کسی اجازه نمی دهد بلکه اسلام و مسلمین درمقابل ظالم بایستی بایستند و ظالم باید تاوان کار خود را پس بدهد.

وی در ادامه دولت و نظام اسلامی را با نظامهای طاغوتی مقایسه کرد و از مردم  و نمازگزاران خواست تا خودشان قضاوت و مقایسه کنند.

انتهای پیام

 

 

فهرست