شناسه خبر: 5506

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=5506

امام جمعه پیرانشهر
فضائل اخلاقی انسان را از عذاب الهی نجات می‌دهند
ماموستا محمودی اظهار داشت: فضائل اخلاقی وسیله‌ای برای نجات انسان از عذاب الهی و رستگاری انسان هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی،  ماموستا مصطفی محمودی امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه پیرانشهر با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و دوری از محرمات و با اشاره به فضل احسان اظهار داشت: فضائل اخلاقی وسیله‌ای برای نجات انسان از عذاب الهی و رستگاری انسان هستند.

وی تصریح کرد: خداوند متعال در آیه ۱۷۷ سوره مبارکه بقره فرمود که انسان باید به فضائل اخلاقی یعنی ایمان به خدا و پیامبران و کتاب الهی توجه کند تا به سعادت ابدی برسد چون فضائل اخلاقی روح و روان انسان را تقویت می‌کند.

امام جمعه پیرانشهر در ادامه با اشاره به قیام خونین ۱۷ شهریور ۵۷ بیان کرد: این روز نقش مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی ایران داشته است چون در این روز مردم به نشانه اعتراض به رژیم ظالم ستمشاهی، در میدان ژاله سابق جمع شدند اما ماموران شاه آنان را به رگبار گلوله بسته و عده بسیاری را شهید و یا زخمی کردند.

وی گفت: این جنایت شاه، جرقه انقلاب را روشن‌تر و شعله‌ورتر کرد چون رژیم منحوس پهلوی در پی خاموشی انقلاب بود اما با این جنایتی که در روز جمعه سیاه انجام داد، مردم رغبت بیشتری برای پیروزی انقلاب پیدا کردند تا اینکه در ۲۲ بهمن به پیروزی رسید.

ماموستا محمودی در ادامه با ابراز تاسف از کمبود آب در پیرانشهر اظهار داشت: متاسفانه مسئولان پیش‌بینی رشد جمعیت در گذشته را نکرده بودند و به همین سبب این شهر هم اکنون با چالش قطعی آب مواجه است و همواره در ساعاتی از روز آب پیرانشهر قطع می‌شود.

انتهای پیام

 

فهرست