معاون آموزش و پژوهش مرکز اسلامی آذربایجان غربی
فضای مجازی به جایگاهی برای تبلیغ عقاید انحرافی تبدیل شده است
حجت الاسلام منافی اظهار داشت: باید ما امت اسلامی بر مشترکات خود در تمام مسائل تاکید بیشتری داشته باشیم که از آن ها استفاده کنیم که این کار سبب وحدت و از بین رفتن اختلافات فتنه انگیز می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، به همت معاون آموزش و پژوهش مرکز اسلامی آذربایجان غربی ، نشست همفکری با فعالان فضای مجازی روحانیون و طلاب استان آذربایجان غربی برگزار گردید.

در این نشست ابتدا حجت الاسلام منافی ضمن خیر مقدم خدمت ماموستایان و اساتید گرامی به عدم مدیریت فضای مجازی و رها شدن آن در کشور ما اشاره کرد و گفت: اکنون فضای مجازی به جایگاهی برای تبلیغ عقاید انحرافی تبدیل شده است و چون جوانان ما بیشتر وقت خود را در همین فضا های آلوده به عقاید انحرافی می گذرانند ضرر های بزرگی از سوی دشمنان به ما وارد شده که کنترل و پرهیز جوانان در توان خانواده ها نیست .

وی اظهار داشت: پس ما باید بیشتر در این زمینه فعالیت کنیم در حالی که می بینیم  اکثر علماء در این فضا نیستند و یا آن هایی نیز که گروه یا کانالی دارند بیشترشان شخصی  و یا خصوصی هستند که قطعا نباید این گونه باشد و باید اساتید تلاش و فعالیت های بسیار بیشتری در زمینه فضای مجازی داشته باشند..

وی در ادامه ضمن تشکر و خسته نباشید به اساتید برای شرکت در جلسه گفت: نکته دیگر این که ما باید مسائلی را که اکنون سبب اختلاف بین مذاهب و حتی داخل مذهبی شده مورد بحث قرار دهیم و تلاش کنیم این اختلافات که سبب از بین رفتن وحدت اسلامی است از بین برود .

مثلا همین مسئله تعیین دقیق روز عید فطر می بینیم که اختلافات بسیاری درست شده و از اثر معنوی اعیاد بسیار کاسته شده چرا که گاها بعضی از گروه ها آن را به سیاست ارتباط می دهند و مردم را دچار تفرقه می کنند که قطعا برای حل این مشکل نیز باید تلاش شود.

معاون آموزش و پژوهش خاطر نشان کرد: باید ما امت اسلامی بر مشترکات خود در تمام مسائل تاکید بیشتری داشته باشیم که از آن ها استفاده کنیم که این کار سبب وحدت و از بین رفتن اختلافات فتنه انگیز می شود و انشاءالله  ما نیز تمام درخواست های ماموستایان عزیز را کامل بررسی و تمام سعی خود را در راستای کمک به اساتید برای فعالیت بیشتر در زمینه تبلیغ در فضای مجازی و پیشرفت دین اسلام و انقلاب اسلامی حتما خواهیم کرد.

انتهای پیام

 

فهرست