شناسه خبر: 4790

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=4790

 امام جمعه موقت شاهین دژ
قبل از اسلام زن حق مهریه وارث نداشت
 ماموستا امین سلیمانی اظهار داشت: با آمدن اسلام به زن عزت و کرامت و منزلت داده شد و اسلام  زن را همدم و رفیق مرد معرفی میکند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نمازجمعه اهل سنت این هفته شاهین دژ به امامت ماموستا امین رسولی ، امام جمعه موقت شاهین دژ اقامه گردید.

وی ضمن حمدوثنای خداوند وصلاه وسلام به پیامبر اکرم  (ص) وآل واصحاب و یاران پیامبر و تبریک عید قربان به همه مسلمانان و آرزوی قبولی طاعات وعبادات نمازگزاران مومن در ادامه به خشکسالی اشاره کرد وگفت: کره زمین بعلت حاریت و گرمای زیاد با کمبود آب روبرو شده است وکشورمان ایران نیز همینطور واین نکته بر همه لازم است در مصرف آب صرفجوی کنیم و اسراف ننمایم .

خطیب جمعه خاطر نشان کرد: امروز جوانان ما بعلت پیروی از فرهنگ بیگانه در امر ازدواج کوتاهی مینمایند واین باعث بی بند و باری ومشکلات رفتاری واخلاقی بسیاری در جامعه شده است وطوری رفتار میکنند که از فرهنگ اسلامی خیلی دور افتادند و جدّیت در امر ازدواج خیلی مهم است که بخاطر چی و هدف از ازدواج چیست؟ زیرا از نظر اسلام هدف از ازدواج خوش گذرانی نیست بلکه بنیان خانواده و زاد و ولد میباشد.

ماموستا رسولی در ادامه افزود: قبل از اسلام زن حق مهریه وارث نداشت یا اینکه شوهرش فوت میکرد فردی او را برای خودش تعیین میکرد ولی با آمدن اسلام به زن عزت و کرامت و منزلت داده شد و اسلام  زن را همدم و رفیق مرد معرفی میکند.

وی تصریح نمود: والدین وظیفه دارند مسائل اخلاقی وزندگی را برای دختران و پسران خود تشریح نمایند تا بعدآ که وارد خانه شوهر میشوند برایشان مشکلات و اختلاف بوجود نیاید و حق اولاد بر پدر و مادر تربیت خوب آنان است و همه مسئول هستیم که راه ازدواج را برای جوانان آسان کنیم.

خطیب جمعه افزود: در خلقت انسان دو نکته وجود دارد یکی اینکه خداوند با دست خودش انسان را خلق کرده ودیگری از روح خودش در انسان دمیده است ولی درسایر موجودات اینطور نیست و این نشان از منزلت وجایگاه انسان دارد برتری مرد به زن در خلقت آنان نیست ولی چون انسان در بیرون خانه برای تامین زندگی کار میکند و پایداری و قوام خانواده به مرد بستگی دارد برتری مرد بر زن بخاطر این است .

انتهای پیام

فهرست